Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s Direct 3D, ale pouze starsich verzi.

Ave! Predem upozornuju, ze jsem herni analfabet, tak plz nekamenujte ;-)...

Tak jsem si chtel po cca osmi letech nepareni zkusit nejakou starsi gamesku (RTCW, Serious Sam 1) a se zlou jsem se potazal. Tmavy screen, pouze zvuk. Toz jsem zkusil dxdiag - testy DX7 a DX8 ni prd (cerny screen), jede toliko DX9. Toz nevim - je to sice IGP, ale na tyhle nadhery by stacit mel. Perlicka na zaver: 3DMark 2001 projede az na konec bez ztraty kyticky (nasel jsem to na jakemsi starem CD). Ale to je snad taky DX8, ne? Co by mohlo delat tuhle paskudu?

Nezbytna konfigurace: X2 5000+, 2GB RAM, AMD690G, Flatron L2000C 20" S-Ips, propojeno DVI. WXP SP2 (+ Tankovy zaplaty), Catalyst 8.5, DirectX posledni (redistro z listopadu 2007).

Skus si najst na strankach MS DirectX 9.0c a skus installnut aj ten, neviem ktory presne si instaloval.
Ja osobne tipujem ze je to nejaky problem s ovladacmi, chipset alebo grafika, mas najnovsie?
Prip. skus starsie ovladace grafiky ak mas k dispozicii viac verzii, niekedy davnejsie mi stare hry nechceli ist dobre s novymi ovladacmi ale to bolo nvidia a kombinacia starsia grafika + nove ovladace to nebolo moc dobre).

Su tie hry aj pre XP? Nemaju nejaky patch pre XP?

P.S. mozno skus aj omegy, neviem ci idu aj na integrovane grafiky, mozno hej.

DX je od mrchosoftu a je to (ma to byt) nejnovejsi distro. Nicmene to bordelizovalo i s puvodnim /z SP2/. Drivery byly z cedka k desce (nejaka sedmicka Catalyst) a nejelo to taky. Tu C8.5 jsem tam prasil na zkousku.

Hry nejspis XP nevidely ;-), ale nejede ani test v dxdiag (pouze DX9). Omegy bych zkusil z duse rad, ale potrebuju CCC - kvuli vysokemu rozliseni musim srazit sirku pasma DVI, coz v Control Panelu nelze.

Nicmene dik za snahu :beer:...

Je to pouze zatrzitko "Snizit kmitocet DVI pri vysokych rozlisenich". Kdyz to zrusim, moncl mi zcerna. Mam zjisteno, ze to ATIny delaji pri rozliseni 1600x1200 a vyssim (a onehdy jsem to tu resil /tusim/ s Yndorem). Az dostanu preplatek za najem, smenim jej za GF9600 - "zelena" s timto problemy nemiva. Jak zas na to budu mit naladu, zkusim jit i "pod nativ", co to udela...

Sorry za exhumaci, ale mam nove poznatky. Jsa sberatelem :-p , nasel jsem na zalohach tisice let stare directy. Naprasil jsem tam instalaci DX7, preplacnul to na DX8 a na zaver aplikoval redistro DX9. Svete div se - jede vse :!: , vcetne patnact let stareho Unrealu. Neuveritelne...