Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nedostupnost některých www stránek na suppot.microsoft.com

Prosím o radu, kde ještě hledat problém.

Ze svého PC s XP Pro SP2 (SP3 nebyl zatím přes WSUS schválen), který je součástí domény se nemohu dostat z IE7 například na adresu http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;e n-us;555324 a další, které jsou pod support.microsoft.com.

Končí to ihned po potvrzení adresy hlášením:

Nejpravděpodobnější příčiny:
Nejste připojeni k Internetu.
Na webu nastaly potíže.
V adrese může být překlep.

Můžete vyzkoušet následující možnosti:
Diagnostika potíží s připojením

Další informace

atd.

Adresa je ale funkční, mám to ověřené.

Přímo na support.microsoft.com se dostanu, ale na další odkazy tam uvedené na některé ano, na některé ne. Je to v podstatě loterie. Když např. přímo na této stránce zadám 555324 do vyhledávání, tak prakticky okamžitě skočí chybová stránka (viz výše) a vypadá to jako by se prohlížeč vůbec nepokusil požadavek odeslat. Nepomůže ani, když support.microsoft.com přidám do bezpečných serverů. Problém se nejčastěji vyskytuje u "scid=kb"

Všechny doplňky mám zakázané. Mám pevnou IP adresu a na web přistupuji přes proxy. Pokud ale svou IP adresu použiji na jiném PC, tak přístup funguje bez problémů. Windows Defender ani jiné blokování xware či reklamy nepoužívám, v serverech s omezeným přístupem nic není.

IE7 jsem přeinstaloval. Cache, cookie, historie - vše vymazáno. Veškeré nastavení IE nastaveny na default.

Všechny původní stránky Microsoftu bez Silverlight fungují bez problémů a tak jsem měl v podezření, že je příčinou právě Silverlight. Silverlight 1.0 jsem také přeinstaloval, ale výsledek je stejný. Je nainstalován .NET 1 až 3, 3.5 nainstalován není. Zatím jsem ho nepotřeboval.

Jiný prohlížeč než IE7 nemám možnost používat.

Nějaký další nápad, kde problém hledat?

V souvislosti s tímto dotazem bych se ještě chtěl zeptat, jak se zbavit toho "Inteligentního" zobrazování chybových hlášení v IE a vrátit se k podrobnému, které bylo ještě v IE6. Zaškrtnutí volby Zobrazovat podrobné chybové zprávy protokolu HTTP nemá žádný vliv a výpis je stále stejný

Proxy je jaka? Ja jsem kvuli support.microsoft.com musel u jednoho zakaznika upravovat proxy ( squid ). Na jakykoli odkaz ze support.microsoft.com to hlasilo cosi o spatne hlavicce. Musel jsem dat na proxy vyjimku aby nekontroloval hlavicku stranky, pak se to rozebehlo. Nevim co panove od microsoftu sprasili, ale jejich server posila vadne hlavicky.

Proxy je u nadřazeného serveru v doméně. Je to squid.

Přístup je pro mě dán na pevnou IP adresu tak, že co není zakázáno je povoleno. Běžní uživatelé mají přístup typu je povoleno to, co je povoleno.

Jak jsem psal, když se se svou IP adresou přihlásím na jiném PC, tak se tam dostanu. Proto se snažím najít chybu spíše v konfiguraci svého PC, ale nedaří se.

Je nějaký možnost (způsob) abych já zjistil, že server MS ty špatné hlavičky posílá? Pokud bych to zjistil, tak to pošlu nadřazenému adminovi jako podklad a on už by s tím něco měl udělat. Prolém je ale v tom, že mu zatím nemám co poslat.

Pokud máš podezření na kurvící se hlavičky:

Můžeš nainstalovat fiddlera a kouknout se, jaký hlavičky dostává.
Pro velmi podrobnou analýzu by to asik chtělo wireshark.

Jestli to fiddler dostává v pohodě -bude vina v IE (i když už jsi sním dělal všechno možný), pokud i fiddler chybuje zaměřil bych se na spojnici - síťové protokoly - blokovače - nadřazený počítač/router/proxy.

Pokud výstupům programu správně rozumím, tak hlavička je v pořádku

HTTP/1.0 200 OK
Date: Fri, 30 May 2008 10:20:33 GMT
Server: Microsoft-IIS/6.0
P3P: CP='ALL IND DSP COR ADM CONo CUR CUSo IVAo IVDo PSA PSD TAI TELo OUR SAMo CNT COM INT NAV ONL PHY PRE PUR UNI'
X-Powered-By: ASP.NET
ETag:
X-AspNet-Version: 2.0.50727
Set-Cookie: .ASPXANONYMOUS=og3YodD4yAEkAAAAMWZmNTdmMDctY2Q0MC0 0NmFjLWJjZDktYmI5Y2EwMmFhNWRlxWO3LBpSgF8c_zo1ZZuk_1 4qne01; expires=Thu, 07-Aug-2008 21:00:33 GMT; path=/; HttpOnly
Set-Cookie: MC1=GUID=22bd3826746e44a2ba70a59e9dfe6c06&HASH=22b d&LV=20085&V=3; domain=.microsoft.com; expires=Wed, 30-May-2018 10:20:33 GMT; path=/
Cache-Control: private
Content-Type: text/html; charset=utf-8
Content-Length: 28516
X-Cache: MISS from proxy3.*.cz
Via: 1.0 proxy3.*.cz:3128 (squid/2.6.STABLE3)
X-Cache: MISS from proxy.*.cz
Proxy-Connection: close

Pokud uvedenou stránku stáhnu přímo ve fidlerovi i v Opera@USB 9.27, tak je to v pořádku. Takže s velkou praděpodobností je problém někde v IE. Jenže kde a čím to napravit?

Reinstalace mě moc neláká. Je to práce na skoro celý den.

Teď nevím, jestli dobře rozumím.

Na všech účtech myslíš na všech uživatelských účtech v rámci instalace, tedy profilech?
Pokud ano, tak to jsem nezkoušel. Chyba, mohlo mě to napadnout jako první. V pondělí ověřím. Kdysi mi už odeprání profilu a jeho nové vytvoření z nějaké šlamastiky pomohlo. Tuším, že se to týkalo Symantec antiviru.

Díky za nasměrování.

"nebo jen na klientovo" - nevím, co tím myslíš.

Myslím tím uživatelské účty (tedy profily :-)) - aby se oddělilo chování IE v current user a local machine. omezení uživatele , jeho specifické nastavení // a na druhé straně věci platné pro celý počítač.vyzkoušel bych jiný účet s podobným profilem jako klient i účet ze skupiny administrátoři. Tím se nic nezkazí a ještě se to hezky roztřídí.