Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozbočení UPC internetu pro 2 PC

Dobrý den,

koupil jsem pro dceru(7) do pokoje "nové" PC. Chtěl bych tímto PC sdílet připojení od UPC, které v současné době využívám já na svém PC. Do tajů routerů, switchů, AP atd. jsem se ještě zatím neponořil.
Představoval bych si funkci:
1) PC1 + tiskárna, PC2 vypnuté
2) PC2 + tiskárna, PC1 vypnuté
3) PC1 + PC2 - současné připojení k internetu + současné využívání tiskárny

Prosím všechny o radu a doporučení, jaký aparát mám koupit, aby splňoval mé výše uvedené požadavky.

P.S. Na obou PC je WinXP home a tiskárna má bohužel jen USB připojení.

Abych nebyl haněn, že jsem nevyužil hledání, našel jsem toto :http://www.axes.cz/components.php?&show=cats&cats=c omponents&maincat=39&subcat=46&id=3581. Je to "ta správná krabička", kterou sháním?

Děkuji všem za čas, který mi věnují...

Zdravím,
Asi nejlepším řešením pro vás by byl následující Wi-Fi router zbozi_1017710.html
Případně pokud nemáte v PC Wi-Fi kartu tak ještě tato USB karta zbozi_1015695.html
Nebo pokud není problém s natažením kabelů po bytě tak například pouze router bez Wi-Fi zbozi_1008912.html

Oba tyto routery disponují jednoduchým webovým konfiguračním rozhraním. Navíc se jedná o modely které jsou stabilní a nepadají.
K tiskárně bych přidal například tento tiskový server zbozi_5002723.html.
Kombinace všeho v jednom nebývají příliš spolehlivé. U toho routeru co jste našel jsem nikde neviděl schopnost klonování mac adresy. Což je při rozbočování internetu od UPC docela užitečné (je ale možné že to umí). dále je třeba ověřit zda tiskárna nevyžaduje USB 2.0 jelikož ten router má pouze USB 1.1 .Jinak musím podotknout že cena tohoto routeru je tedy velmi zajímavá.