Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s košem

Ahoj, mám k počítači připojený druhý HDD (D:\) a potřebuju se dostat do jeho koše, když ale kliknu na složku Recycled, objeví se soubory v koši na master HDD (C:\), a nechápu to o to víc, že koš na C: ukazuje že má 10 MB a koš na D: 840 MB, a přesně to jsou ty data so potřebuju :-) Neví tu nějaká chytrá duše jak se k nim dostat? :-) Kdyžtak moc předem dík ;-)
Změna kategorie, původně: Ostatní (karel)

Když klikáš na složku C tak vidíš to, co je v koši na disku C. Nebo cos čekal? Zkusils kliknout na disk D?
V Total Commanderu bys ty složky viděl, kdyby sis v něm nastavil Show hidden/system files (for experts only!).
Totéž uvidíš v Průzkumníkovi, když si nastavíš zobrazení skrytých a systémových souborů a složek.

Jo, díky, už tam ty soubory jsou. Nemaj ale původní názvy (všechny soubory v koši se přejmenovaly na Dc+nějaké čtyřčíslí (Dc4610, Dc4611 atd.) :-|, takže mi to asi stejně nepomůže ... jde konkrétně o to že "díky" nějakýmu trojskýmu koni a přesunu těchhle souborů do koše nejdou na D: spustit Windows, takže bych potřebovala znát původní název a umístění těch souborů abych je mohla dát zpátky do patřičnejch adresářů ... ale asi to budu muset celý reinstalovat, no :-/

Ne, máme doma dva počítače, můj a tátův. Mejm nejde Windows a kamarád mi řek že se budou muset Windows reinstalovat tak ať si vyndám z mýho počítače HD, připojim ho na tátův a stáhnu si z něj co potřebuju, že se všechno při reinstalaci smaže. Tak jsem teď na tátovo počítači a přes jeho Windows zkoušim pracovat se svym harddiskem :-) ........... v Commanderu ta možnost Obnovit neni a v Průzkumníku mám pořád koš z C: 3-[

windows ti normálně nabízí soubory v koši jen pod tvým uživatelem.
když tam připojíš disk z jiného pc jako d:, je to pro něj úplně jiný uživatel (v total commanderu vidíš něco jako D:\RECYCLER\S-1-5-21-796845957...).
já spíš nechápu tu věc, že ke zbořeným windows rodičů připojuješ svůj disk, a zkoušíš něco hledat ve svém koši (což se běžně nezobrazuje, viz výš) a nemá to s jejich zbořeným systémem nic společného.

normálnější postup je snad k funčním windows (řekněme že to byly ty tvoje, to těchto zásazích už asi žádné) připojíš jako druhý disk se spadlými windows (rodičů) a zazálohuješ z něj jen data která se mají zachránit = jejich adresář (d:)\Documents and Settings, dále fotky, filmy, hudbu, adresáře pojmenované xxx, případně hlouposti do práce. pokud tam mají účetnictví a tak, zeptáš se.

jestli tam mají cenná data pro domácí firmu, nejlepší je když se úplně vykašleš na zachraňování disku se zbořenými windows a nesaháš na něj. zajdete koupit nový disk, na něj znovu nainstalujete windows a všechny programy, potom připojíte starý disk (čili nic se nebude žádnými pokusy o záchranu přepisovat), a data vrátíte z něj.
a zvykněte si, že pro případ podobné zkázy je lepší mít rozdělený disk: 10-20gb jen na windows + program files + nastavení v documents&settings, a všechny data se cpou na d: - při zavirování či pádu systému se c: může třeba i zformátovat, ale data na d: zůstanou.

Díky za odpověď :-) Možná jsem to špatně popsala, je to tak že k funkčním windows (rodičů) připojuju zbořený (svoje) ... mě jen zajímalo jestli se nedaj ty soubory v koši ještě nějak zachránit :-) ... ještě teda jednu laickou otázku jestli bych se mohla zeptat, ovladače k hardwaru jsou v jakejch složkách? jestli jsou někde najednou ... abych to pak nemusela hledat po internetu :-)

Ovladače nejsou v nějaké složce, že bys je jen tak volně free zkopírovala.
Určitě máš k HW instalační CD, pokud ne, tak stačí znát název HW a ovladače
si stáhneš, případně ti část ovladačů rozpozná nová instalace Windows.
Zbytek obstarají různé free softy na detekci HW nebo pohled dovnitř PC.
Jinak jestli umíš vařit, tak já ti to udělám. :))