Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kopie dat z PC do PC

Pěkný den. Mám nové pc s vistama a rád bych ze svého starého compu zkopíroval data do nového. Můj starý počítač má W98SE, tedy i jiny formát disku. šlo by to nějak? moc se v tom nevyznám. díky

Visty by mely podporovat FAT32. Protoze nepises HW (tudiz ani typ desky), na prime zapojeni stareho disku do noveho compu radsi zapomen. (mohlo by to zle dopadnout, pokud tomu nerozumis)

Nejrychlejsi je pak mit sitovy kabel (krizeny) nebo rovny se switchem/hubem a pouzit sdileni dat v Win98 (nebo prinejhorsim nainstalovat FTP server...). Podminkou vsak je, aby oba stroje mely sitovou kartu.

Dalsi rady jak jiz bylo uvedeno vyse (vypalovani, flash disk - mas-li na nej ovladace pod w98 atd.)

PS: bavime se ale o cistych datech, nikoliv nainstalovanych programech.

druhý comp síťovku nemá a zatím ji kupovat nebudu

Preco nie? Ja sa vam divim, prepocital ste si vobec naklady?

Obycajnu vyhovujucu sietovku dnes kupite za 100,- Kc. To jest, ak mate na tom HDD viac ako 7GB dat, vypalite viac ako 10ks CD a mate to cez 100,-kc a to tu nehovorim o case stravenom pri vypalovani a kopirovani. Po tomto vypocte, dava to pre vas zmysel, tie data vypalovat? Mne teda rozhodne NIE. ;-)

ps: pocital som 700MB/CD, cena 1CD 10,-kc

Nejrychlejší je to se šroubovákem. Odděláš kryt z case u starého pc, vyšroubuješ hdd odděláš levý boční kryt nového pc odpojíš kabel a napájení od cdromky a připojíš na něj starý disk. Kdyby byla cdromka sata vezmeš si kabel ze starýho pc.

no jo, ale autor je zrejme nezkuseny, tak nezapomen napsat o nastavovani v BIOSu (ide, kontrola povoleni IDE radice a bootovaci priority). Take by se mel pri manipulaci uzemnit, kvuli vybiti ;-) (pro jistotu)

No a pak zbyva doufat, ze tam nema pecete a ze pri tom neposkodi zadny jiny HW neopatrnou manipulaci.

Jinak mas pravdu, ale mel by mu to v tom pripade udelat nekdo zkuseny. S tema CD-RW je to bezpecnejsi.