Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s Harddiskem

Mám problém s načtením operačního systému z harddisku. Snažím se postavit náš druhý počítač ze starších součástek, je to Athlon s procesorem 1600, dále je tam paměť 512Mb a 128Mb, disketová mechanika, dvd mechanika, cd mechanika grafická karta a dva pevné disky. Oba disky jsou ATA. Jeden 40GB použitý na kterém je nainstalovaný windows xp a další věci a dále uplně nový 120GB. Nastavil jsem ten se softwarem jako master a ten druhý jako slave. Po načtení biosu se mi však obějví hláška: Disk je neplatný vyměnte ho a zkuste znovu. Kde je problém??? Díky za rady!

Mě se občas stane něco podobného, když si hraji s různými instalacemi. Pomáhám si tak, že vložím bootovací CD se systémem WXP a nainstaluji znova systém. Podívej se nejdříve do Biosu, zda-li Bios disk vidí. Pokud ano, zkus ho znova nainstalovat. Pokud máš disk systému Fat 32, tak přes instalační disketu WIN98 by ses měl do něj doastat, zda-li tam něco je. Pokud je disk systému NTFS, je to horší, zkus systém znova nainstalovat pomocí instalačního - bootovacího Cd. Pokud Bios disk nevidí, domnívám se, že nejdříve ho musí registrovat - vidět Bios, tím se musí začít. Zdraví Vladimír - nikomu své rady nevnucuji, jen píši, jak si počínám já.