Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání hry

Dobrý den, mám PC AMD 6 jádro, takt 3,5ghz, 8 gb ram a HD 7700 2gb radeonku... W10, v OS mi počítač běhá plynule, brouzdání internetem též, ale jakmile zapnu jednu z mojich oblíbených her a to Metin (dop. hw 3 ghz pentium, 1gb ram, 64mb grafika), tak se hra zasekává, neběží vůbec plynule, neustále jsou takový "malý lagy", internet mám v pohodě, chybou hry to není. Na starším PC se 2gb ram a intelem 2 jádrem se 2,6ghz tato hra běhá bez zasekávání, v rámci ramek (nespustím více patcherů než na tom s 8gb), ale i tak když srovnám pouze spuštění 1 patchera, tak se hra prostě zasekává, není plynulá na takový hw a naopak na velmi silném PC s gtx 1070 mi tato hra běží též krásně plynule... Vůbec si s tím nevím rady, zda na to má vliv, zda procesor není podtaktovanej apod. (I u toho zasekávání mi běží procesor pouze na nějakejch sotva 20%, ramky to samí). Díky za rady.

Už ta hra na tom PC někdy běžela plynule?
Pokud ano, tak co se dělo před tím, než přestala plynule běžet?

Podtaktování procesoru si zkontroluj v BIOSu. Zátěž 20 % CPU značí, že hra dokáže využít jen jedno jádro CPU (standardní stav u většiny prgramů či her).

Zkontroluj si teploty CPU/GPU v zátěži.

Mám stejný problém, ale nejspíš to bude kvůli GPU. Stáhnul jsem si speedfan a když se mi hra sekla otevřel sem ho a GPU vylítlo na 42 stupňů což neni tak hrozný, ale přijde mi že mám špatně nastavený ventilátory, že vše tahají ven ale nenasávají studený vzduch zpět aby to chladilo grafiku, jen nevím jak si s tím pohrát