Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Avast - Behaviorální štít je vypnutý při každém startu Windows

Zdravím poradnu,
Již delší dobu se potýkám s problémem na Avastu.
Před tím, než uvedu problém, nechci vidět tento typ odpovědi : ,,Avast je k ***, radši ber AVG / Eset / ...´´ - kvůli tomu tu nejsem.
Problém je takový :
Po každém startu PC a následném startu Avastu mi vždycky na liště skočí Avast s vykřičníkem. Vždy je to a samá věc = Vypnutý behaviorální štít.
Na netu jsem se dočetl toto :
Behaviorální štít – hlídá všechnu aktivitu na Vašem počítači a detekuje a blokuje jakoukoliv neobvyklou aktivitu, která by mohla naznačovat přítomnost malware. K nepřetržitému hlídání vstupních bodů Vašeho počítače používá speciální senzory, schopné identifikovat cokoliv podezřelého.
Na druhou stranu, poté, co ho zapnu, se již znova nevypne.
Předpokládám, že v tom bude nějaká havěť, se kterou si zatím ani MalwareBytes neporadil.
Již dříve jsem našel jeden problém, a tím byl PUP.optional.crossrider. Ten jsem ale podle MalwareBytes a AdwCleaneru vykopal ze systému pryč, nejspíš mi kvůli němu strašně sekal internet, to už je ale v pohodě.
Docela mám starosti s tím přeinstalovat Avast, páč by se mi tahle havěť mohla dostat dál do systému, proto jsem tu, a prosím o řešení.
Ještě dodám, speciálně dnes se mi systém načítal s černou obrazovkou a kurzorem přes 2 minuty ( Podle WiseCare ), možná to s tím souvisí.
Počítač jsem přejel jak s Avastem, tak i s MalwareBytes, bohužel bez úspěchu. Přemýšlím o skenu počítače pomocí dalšího počítače, ale to jsem v životě nedělal a nevím přesně, jak na to.
Za každé rady budu vděčný, díky moc. :-)
[n8vjaARBTCGlBalCEhBDEA.png]

Zkus se podívat na podporu přímo k Avastu. Mimochodem - v jejich fóru lze zrovna najít jeden dotaz se stejným problémem.

K proskenování PC nepotřebuješ druhý počítač, stačí provést sken pomocí nějakého antivirového CD.
Mimochodem - doufám, že Antimalware spouštíš z nouzového režimu Windows.

... Již dříve jsem našel jeden problém, a tím byl PUP.optional.crossrider.

Ač jsi to nechtěl vidět, polož si tyto otázky:
1. Jak to, že Avast mi pustil to PC tohle svinstvo?
2. Jak velké je riziko, že si do PC natahám další svinstva, ačkoli mám Avast?
Vtip je v tom, že místo "Avast" můžeš dosadit jakýkoliv antivirový program (AVG, Eset, Avira, ....) a odpovědi budou pořád stejné. Proč? Protože to jsou antivirové programy, které nijak nechrání proti adware, spyware a dalším breberkám. No a nalezený PUP.optional.crossrider sis do PC s největší pravděpodobností zavlekl sám:

PUP.Optional.Crossrider installs are typically triggered by bundlers that offer software you might be interested in and combine them with adware or other monetizing methods.

Máš-li Windows 10, stačí mít vestavěný Defender. A samozřejmě nejlepší ochrana je používat mozek.

Díky moc za rychlou odpověď. Kéž by to ale nemuselo být formou ticketu..
No, je pravda, že nejlepší antivir je mozek, ale ten mi nejede vždy na plno :-D.
Upozorním tedy Avast a zkusím vyřešit tento problém.
Bohužel, mám Win7, s Win10 jsem si vůbec nesedl, zdál se mi spíše Downgrade, než Upgrade ( ze zkušenosti ).
O tom, jak jsem si natáhl do PC crossrider, bohužel vůbec nemám ponětí, v poslední době jsem nestahoval nic a navštěvoval výhradně bezpečné stránky BEZ reklam.
Každopádně, znovu děkuji za pomoc.

Problémy s Avastem bys neměl, kdybys neměl Avast. A kdybys neměl Avast, o vůbec nic bys nepřišel, protože virus v reálu nikdo neviděl už snad celé roky. Že si někdo stále plete viry a adware, to je jiná věc. Avast ti jistě poděkoval.

Podle WiseCare

To by mnohému napovídalo... Žeby bylo přečištěno a vytuněno?

Machře, výjimečně šáhnu na WiseCare, jedině, pokud se mi PC přehltí soubory, použiju na něm ten cleaner, jinak se tak do měsíce dotknu registrů. Na defragmentaci jsem se tak před měsícem vykašlal, páč neměla moc velkej účinek, nedělám si o PC iluze, že dokáže všechno, tak nemá cenu využít všechny možnosti, které počítač akorát zpomalí :-).
Tím, že to říká WiseCare, myslím WiseTray ( To okno, co naskočí po startu a říká, jak dlouho to trvalo ).
A abych zodpověděl poslední dotaz, NIKDY nešáhnu na CCleaner, to je program, kterej nepatří do rukou nováčkům. TuneUP jsem už považoval za mrtvý, na tomto PC jsem ho nikdy neměl.

OK. Nicméně stále trvám na tom, že nic jako WiseCare nepotřebuješ:

- pokud PC "přehltí soubory", a nechceš se s nimi drbat ručně (přitom v podstatě stačí promazat jen dvě složky), máš tu nástroj od MS Vyčistění disku

- defragmenrace už od Vist probíhá na pozadí, není třeba používat žádný dodatečný program. Naopak, pokud použiješ nějaký program, který si disk přeskládá podle svého, bude se nástroj od MS toto snažit opravit, takže ve výsledku bude disk více zatíženější, než kdybys to nechal být.

- programem WiseCare na registry sáhneš, ale CCleanerem nikoli? A v čempak je asi ten WiseCare tak lepší než CCleaner? Nedělej si iluze, že čistění registru ve WiseCare je na nějaké lepší úrovni než u CCleaneru. Nikoli, je to úplně jedno, registry si rozdrbeš tak jako tak. Žádný program nedokáže poznat, jestli určitý záznam v registrech je potřebný či nikoli! Na registry se prostě nemá vůbec šahat, leda že to opravdu potřebuješ a na 100% víš, že určitou změnou problém vyřešíš (např. to má uveden MS ve své Knowledge Base). Přínos čistění registru na výkon je nula celá nula nic, i kdyby bylo v registru tisíce zbytečných klíčů. Registry jsou jenom databáze o objemu pár desítek MB. A pamatuj, že i zcela nenápadný chybný zásah v registrech může po čase způsobit třeba to popisované znefunkčnění Avastu.

Docela mám starosti s tím přeinstalovat Avast, páč by se mi tahle havěť mohla dostat dál do systému

vždyť už se ti tam dostala a avastu to bylo úplně jedno.

nechci vidět tento typ odpovědi : ,,Avast je...

nechápeš, co to je současný malware.
1) viry už dávno potkávají jen warezáci a těm stejně není pomoci.
2) neschopný a konfliktní avast navždy vykopej z win10 (a raději i z ostatních verzí windows)
3) pokud sám nedokážeš udržet čistý systém, je lepší nějaký antimalware. dá se vydržet s tou windowsí věcí. nebo zmíněné adwc / mbam, ty mají smysl.

a stupidity typu wisecleaner, cc, system car - jen kvůli čistění tempů? no když to někoho baví a tuší co dělá ...

pokud nechceš být bezmocnou obětí windows, sleduj chování systému (process explorer, ms autoruns, tcpview). a když už něčím nakazíš prohlížeč, sleduj log z adwcleaneru - u všech položek musíš vědět, s čím jsi to chytil.