Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Avast - Behaviorální štít je vypnutý při každém startu Windows

Zdravím poradnu,
Již delší dobu se potýkám s problémem na Avastu.
Před tím, než uvedu problém, nechci vidět tento typ odpovědi : ,,Avast je k ***, radši ber AVG / Eset / ...´´ - kvůli tomu tu nejsem.
Problém je takový :
Po každém startu PC a následném startu Avastu mi vždycky na liště skočí Avast s vykřičníkem. Vždy je to a samá věc = Vypnutý behaviorální štít.
Na netu jsem se dočetl toto :
Behaviorální štít – hlídá všechnu aktivitu na Vašem počítači a detekuje a blokuje jakoukoliv neobvyklou aktivitu, která by mohla naznačovat přítomnost malware. K nepřetržitému hlídání vstupních bodů Vašeho počítače používá speciální senzory, schopné identifikovat cokoliv podezřelého.
Na druhou stranu, poté, co ho zapnu, se již znova nevypne.
Předpokládám, že v tom bude nějaká havěť, se kterou si zatím ani MalwareBytes neporadil.
Již dříve jsem našel jeden problém, a tím byl PUP.optional.crossrider. Ten jsem ale podle MalwareBytes a AdwCleaneru vykopal ze systému pryč, nejspíš mi kvůli němu strašně sekal internet, to už je ale v pohodě.
Docela mám starosti s tím přeinstalovat Avast, páč by se mi tahle havěť mohla dostat dál do systému, proto jsem tu, a prosím o řešení.
Ještě dodám, speciálně dnes se mi systém načítal s černou obrazovkou a kurzorem přes 2 minuty ( Podle WiseCare ), možná to s tím souvisí.
Počítač jsem přejel jak s Avastem, tak i s MalwareBytes, bohužel bez úspěchu. Přemýšlím o skenu počítače pomocí dalšího počítače, ale to jsem v životě nedělal a nevím přesně, jak na to.
Za každé rady budu vděčný, díky moc. :-)
[n8vjaARBTCGlBalCEhBDEA.png]

Docela mám starosti s tím přeinstalovat Avast, páč by se mi tahle havěť mohla dostat dál do systému

vždyť už se ti tam dostala a avastu to bylo úplně jedno.

nechci vidět tento typ odpovědi : ,,Avast je...

nechápeš, co to je současný malware.
1) viry už dávno potkávají jen warezáci a těm stejně není pomoci.
2) neschopný a konfliktní avast navždy vykopej z win10 (a raději i z ostatních verzí windows)
3) pokud sám nedokážeš udržet čistý systém, je lepší nějaký antimalware. dá se vydržet s tou windowsí věcí. nebo zmíněné adwc / mbam, ty mají smysl.

a stupidity typu wisecleaner, cc, system car - jen kvůli čistění tempů? no když to někoho baví a tuší co dělá ...

pokud nechceš být bezmocnou obětí windows, sleduj chování systému (process explorer, ms autoruns, tcpview). a když už něčím nakazíš prohlížeč, sleduj log z adwcleaneru - u všech položek musíš vědět, s čím jsi to chytil.