Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zdravím vás sestavil jsem si HERNÍ PC ZA 20K.. poradí mi někdo jestli to bude pasovat atd ?

poradí mi někdo jestli to bude pasovat atd ? nebo jestli si mam koupit něco lepšího ? prosím fast rady dneska chcu ten setup objednat. a nevím jestli si ho mam seskládat sám nebo od CZC prosím poraďte mi... :) díkdy předem za odpověď

https://www.czc.cz/204096,133909,110330,189362,165638,204573,201493,196755/kody

blbost? podívej se na rozdíl 6GB verze oproti 3GB verze.. je to tak minimální rozdíl (kromě závodních her), že se nevyplatí dávat o skoro 2 tisíce víc za něco, co bude mít využití až bůh ví za jakou dobu.. na nejnáročnějších hrách dnešní doby je rozdíl ve výkonnosti o 3%.. dobře investované 2 litry do 3% nárůstu výkonu :)

Asi ses díval špatně:

Kdy stačí GeForce GTX 1060 3 GB paměti a kdy už ne?
gpu.userbenchmark
Nvidia GeForce GTX 1060 3GB vs 6GB review
Nekupujte GTX 1060 se 3GB paměti – 3GB paměti na takové grafice je dnes nedostatečné!

co bude mít využití až bůh ví za jakou dobu..

Aha, takže 6GB grafiky dnes nemají využití? :-D

Navíc nevíme, jak často tazatel karty mění. Pokud nemění s každou generací, pak ano, opravdu ty cca 2k stojí za zvážení, jestli mít ještě jednou tolik paměti.

Poznámka:
To je sice hezké, ale napjatý rozpočet je jaksi rozhodující.
Navíc, pokud by "stvořitelé" her měli zájem na řádné optimalizaci/kompresi tak by klidně stačilo daleko méně video paměti.
Ono to jen a jen nahrává výrobcům pamětí a tím pádem k zvyšování cen = čím více VRAM třeba, tím více zisků.
Jen za poslední jeden dva měsíce stoupla cena pětkových pamětí o 30%!

Viz: GDDR5

https://www.cnews.cz/dalsi-pohroma-v-cenach-grafickych-karet-na-obzoru-gddr5-tento-mesic-zdrazila-o-30/