Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 7 ovladače nejsou potřeba ?

Zdravím,

Po nějaké době jsem si přeinstaloval notebook"opět win 7" a když jsem poté chtěl začít instalovat ovladače,koukl jsem do správce zařízení a všechny zařízení již měli nainstalované ovladače a pracují správně...kouknul jsem vlastně do správce zařízení poněvadž jsem měl hned po instalaci plné rozlišení monitoru,což jsem dříve po čisté instalaci neměl.Je tedy ještě nutné nějaký ten driver nainstalovat? Nainstaloval jsem tedy jen ovladač chipsetu.

Díky za poznatky.

Že ti nevyskakuje nejaký žltý xindel ešte neznamená, že sú ovladače aktuálne. Sú tam a sú v poriadku, nekolidujú. Niekedy je dobré ponechať vec, ako beží a leží ak si lama a nespravíš si najprv zálohu, napr. takým šikulkom akým je: DoubleDriver než započneš aktualizovať, logicky zo stránok výrobcu HW.

koukl jsem do správce zařízení a všechny zařízení již měli nainstalované ovladače a pracují správně

jde o jednu z nejvtipnějších a nejneznalejších hlášek windows. když tomu věříš a spoléháš na to, pak se s tím smiř a do ničeho nedrbej, to není pro tebe.

Tou citací"zařízení již měli nainstalované ovladače a pracují správně"jsem měl samozřejmě na mysli to co píše systém,né že si to myslím.Já myslel že to zde všichni pochopí.

Právě proto jsem zde otázku položil,protože se nahoře píše poradna.net a nikdy předtím jsem se nesetkal s tím že by vše po čisté instalaci jelo,a jsem také spíše příznivce nedrbat se do něčeho co funguje a"snad" bude fungovat...

Když má někdo ten pocit že by poradil lépe,tak budu jedině rád.Pochybuju že tvoje"rada"někomu pomůže.

Existuje pro většinu uživatelů jakási hranice. Pokud má nainstalovány všechny ovladače,nevyskytují se žádné žluté vykřičníky,či žluté trojúhelníky,tak bych tazatele netlačil k nějaké vývojářské nebo maturitní práce na téma - studuj a hledej ovladače,bude líp. Nechat jak to je a neblbnout.

Je pravda, že mnohým uživatelům stačí ovladače (tzv. generické), které Microsoft nacpal do počítače po instalaci. Oni se snaží ulehčit lidem instalaci systému tak, aby počítač po instalaci naběhl... Individuální instalace ovladačů je "maturitní práce" pro poučené a znalé.
To neplatí u některých grafických karet, kde generické ovladače mají velmi omezené možnosti nastavení. Ale i s tím se dá žít.
Podobná situace může nastat i u ostatních periferií.