Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firefox > Pale Moon

Dnes jsem vyzkoušel a zjišťuji, že tohle bude asi moje volba poté, co FF dosáhne hodnoty 57. S FF jsem začínal v době, kdy ještě nebyl ani ve verzi 1, ale tohle chromovatění prostě nejsem ochoten akceptovat.

Zatím jsem si s tím hrál chvíli, kromě jednoho relativně nedůležitého addonu (který se už ofiko nedá stáhnout) vše funguje jak má a vypadá tak, jak chci já - tedy konzervativně, bez sociálních fičur a patlacích prvků.

Co vy, jak nesete to přizpůsobování se FF mainstreamu?

------
pozn.: Pale Moon mi startuje cca 3x rychleji než FF (52 esr)

FF s tím jsem skončíl po 10 letech a jedu na Google nakonec je to znatelně rychlejší a funguje vše jak má na rozdíl od jinejch co jem zkusil a kde u každýho něco nešlo jak mělo.:-).

Zkusil jsem ještě Firefox 55 "přidává nastavení výkonu a rychlé spouštění" a dobrá komedie to jejich rychlý spouštění vs Google.:-)

Jako ještě na FF jedu taky zatím a Google/Opera zkouším - start se nedá srovnat s FF pak už to lítá ca na stejno,jestli skončí ale podpora Classic Theme Restorer jak se píše tak je to konečná s FF a nebudu asi jedinej,tím si akorát FF zatluče hřebíček do rakve.Ty dva zmíněný budou asi náhrada,všechno tam jede jak má dřív sem jel ještě na Maxthonu ten taky připadá v úvahu,no uvidí se konec doplňků má bejt v Listopadu.

Fakt věříš pohádkám o tom, jak se zázračně zvyšuje rychlost prohlížečů? Prohlížeč zpomalují nainstalované doplňky. Pokud porovnáš rychlost prohlížečů "bez ničeho", tak jsou si v podstatě rovny (neberu v úvahu nějaké milisekundy). Druhá věc je, co se vlastně počítá jako rychlost prohlížeče. Jeho rychlost spuštění, anebo rychlost načítání stejných stránek při stejném počtu panelů?

Tak neřešil jsem to doteď nějak,ale jak spustím Google načte s prakticky ihned,FF ca 10s + a to znatelný je dost samotný lítání po netu jak kdy takže tohle je vidět ihned.(ve FF mám doplněk jenom to Classic Theme navíc,tak jedině že to brzdí to,jenže to má stejně skončit a pak je pro mě FF stejně už o ničem.)

Já to nevidím zas tak černě. Možná skončí CTR v té verzi, jakou známe, ale šikovní lidi nevymřou a určitě se najdou nadšenci, kteří dodají i tomu "novému" Firefoxu šmrnc. S Firefoxem to začalo jít do háje ve chvíli, kdy ho začal podporovat finančně Google. To jsem si říkal: "to snad špatně vidím"? Jak může firma gúglí velikosti finančně podporovat vývoj konkurenčního prohlížeče?! A pak se začalo postupně projevovat to, co se skrývá za rčením: Čí chleba jíš, toho píseň zpívej! A Firefox půjde do háje (možná se ho milosrdně ujme strejda G. a stvoří Chromou Mozillu).