Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firefox > Pale Moon

Dnes jsem vyzkoušel a zjišťuji, že tohle bude asi moje volba poté, co FF dosáhne hodnoty 57. S FF jsem začínal v době, kdy ještě nebyl ani ve verzi 1, ale tohle chromovatění prostě nejsem ochoten akceptovat.

Zatím jsem si s tím hrál chvíli, kromě jednoho relativně nedůležitého addonu (který se už ofiko nedá stáhnout) vše funguje jak má a vypadá tak, jak chci já - tedy konzervativně, bez sociálních fičur a patlacích prvků.

Co vy, jak nesete to přizpůsobování se FF mainstreamu?

------
pozn.: Pale Moon mi startuje cca 3x rychleji než FF (52 esr)

FF s tím jsem skončíl po 10 letech a jedu na Google nakonec je to znatelně rychlejší a funguje vše jak má na rozdíl od jinejch co jem zkusil a kde u každýho něco nešlo jak mělo.:-).

Zkusil jsem ještě Firefox 55 "přidává nastavení výkonu a rychlé spouštění" a dobrá komedie to jejich rychlý spouštění vs Google.:-)

Jako ještě na FF jedu taky zatím a Google/Opera zkouším - start se nedá srovnat s FF pak už to lítá ca na stejno,jestli skončí ale podpora Classic Theme Restorer jak se píše tak je to konečná s FF a nebudu asi jedinej,tím si akorát FF zatluče hřebíček do rakve.Ty dva zmíněný budou asi náhrada,všechno tam jede jak má dřív sem jel ještě na Maxthonu ten taky připadá v úvahu,no uvidí se konec doplňků má bejt v Listopadu.

Fakt věříš pohádkám o tom, jak se zázračně zvyšuje rychlost prohlížečů? Prohlížeč zpomalují nainstalované doplňky. Pokud porovnáš rychlost prohlížečů "bez ničeho", tak jsou si v podstatě rovny (neberu v úvahu nějaké milisekundy). Druhá věc je, co se vlastně počítá jako rychlost prohlížeče. Jeho rychlost spuštění, anebo rychlost načítání stejných stránek při stejném počtu panelů?

Tak neřešil jsem to doteď nějak,ale jak spustím Google načte s prakticky ihned,FF ca 10s + a to znatelný je dost samotný lítání po netu jak kdy takže tohle je vidět ihned.(ve FF mám doplněk jenom to Classic Theme navíc,tak jedině že to brzdí to,jenže to má stejně skončit a pak je pro mě FF stejně už o ničem.)

Já to nevidím zas tak černě. Možná skončí CTR v té verzi, jakou známe, ale šikovní lidi nevymřou a určitě se najdou nadšenci, kteří dodají i tomu "novému" Firefoxu šmrnc. S Firefoxem to začalo jít do háje ve chvíli, kdy ho začal podporovat finančně Google. To jsem si říkal: "to snad špatně vidím"? Jak může firma gúglí velikosti finančně podporovat vývoj konkurenčního prohlížeče?! A pak se začalo postupně projevovat to, co se skrývá za rčením: Čí chleba jíš, toho píseň zpívej! A Firefox půjde do háje (možná se ho milosrdně ujme strejda G. a stvoří Chromou Mozillu).

Pokud jdou blokovat reklamy, dají se do prohlížeče naroubovat gesta myší a dát miniatury na úvodní stránku (tak, jak to měla stará Opera), tak jsem zjišťuju, že je mi jedno, na čem jedu. Po letech jsem opustil starou Operu, když už na ní nefungovalo čím dál víc webů. Nová chrOpera mě neoslovila asi z principu, že je to překabátěnej chromák.
Pokud tedy novej FF nebude mít zásadní změnu v ovládání, asi mi to bude fuk.

Srovnávací test:

Ve FF i PM otevřeno 20 stejných záložek. V obou prohlížečích stejné addony. Pale Moon se spouští asi 4x rychleji (cca do dvou vteřin, Firefoxu to trvá pomalu deset), v obou prohlížečích je domovská stránka prázdná.

[79384-ff-pm-png]

Zatím sice jedu primárně ve FF, ale pomalu se připravuji na přechod…

Že já to tady vůbec čtu. Večer jsem stáhnul portable verzi Pale Moon 64-bit, potom jsem zjistil, že většina rozšíření z FF v tom nefunguje. Kupodivu ale fungují ta starší, která jsem kdysi používal a byl nucen se jich zbavit, protože přestaly fungovat ve FF. Nakonec jsem to uvedl do kýžené podoby, stáhnul instalačku, nainstaloval a přenesl profil z portable verze. Funguje to (skoro) dokonale a je to o dost rychlejší, vypadá to prakticky stejně. Jdu spát:)

Už je Pale Moon nastavený jako default browser, Firefox skončil na smetišti dějin. Používal jsem ho od verze 0.1 nebo tak nějak.

Já po upozornění, že v 64-bit mohou být nějaké problémy, šel jsem raději do 32-bitové verze.

Před chvílí jsem sehnal i ten poslední addon, který jsem chtěl, dokonce přímo pro PM, nemusí tedy běžet v kompatibilním režimu. Teď jdu něco dělat (vydělávat), později se ještě kouknu na export hesel z FF a jejich import do PM a bude definitivně hotovo.

Používal jsem Firefox od verze 2. Naprostá spokojenost až do té doby, kdy se uživatelské rozhraní začalo měnit pomalu s každou verzí. Před přechodem na Australis jsem přešel na Pale Moon. Opět naprostá spokojenost. Funkční, rychlé. Dokonce i mobilní verze funguje dodnes spolehlivě (i když je vývoj odstaven). Oproti FF neskutečně rychlé. Vydržel jsem s ním několik let a problémů bylo minimum, skoro všechny nějak řešitelné.

Co je ale bohužel u Pale Moonu problém je to, že autor to nestíhá, odstavil mobilní verzi a samotný další vývoj pokulhává. Problém je taky v doplňcích, spousta z FF už nejsou kompatibilní s PM a vývoj doplňků pro Pale Moon je jednoduše řečeno nedostatečný (reálně řečeno stojí to za ...)

Z těchto důvodů jsem zkusil trojici Chrome / Opera / Vivaldi, přestože jsem byl vždy odpůrce Chrome. Ale skutečně první dojem byl překvapivý - rychlost a funkční synchronizace. Synchronizace je pro mě asi nejdůležitější pro rozhodování. Ve Chrome to skutečně funguje, takže prvotní nadšení se obrátilo v to, že FF i Pale Moon už jsou odstaveny. Bohužel jejich synchronizace nefunguje, pokud to porovnám s Chrome.

V Chrome / Opeře jsem našel všechny alternativy doplňků, které jsem používal ve FF / PM. Spousta jich navíc není potřeba. Co se týče hesel a zabezpečení pomocí master password, které Chrome ani Opera nemají, je tady stokrát lepší profesionální alternativa LastPass (funkční i pro FF).

Těžko říct jaká bude budoucnost FF, podle mě to bude mít těžké a nevím, čím přitáhnou nové uživatele. Tu hromadu, kterou ztratily chaotickým překopáváním jádra a uživatelského rozhraní už zpět nezískají. Pale Moon je sice funkční, ale pravděpodobně pouze dočasné řešení. Konkurence v oblasti prohlížečů je dnes ohromná, pokud to porovnám ještě pár let zpátky.

Pale Moon jsem zkusil znova teď a když dám v možnosti vypnout lištu atd objeví se program přestal pracovat,takže to samý jako starší verze koukám co jsem dřív zkoušel,co mě ale vyloženě ser.. je na torrentu odklikat to nejsem robot (debilní značky,auta apod,na Google tohle zmizlo stačí kliknout nejsem robot,na FF obrázky alspoň fungovali,u Pale Moon to dělal debil asi)je skoro nemožný se tím proklikat takže jediný plus je akorát rychlej start,ale funkčnost oproti FF zase nic moc,kvůli něčemu podobnýmu šla do háje i Opera ,takže top je prostě Google nemůžu si pomoct tam funguje všechno jak má bez vyjímky co zatím testuju.

Bohužel, to co jsi napsal není dotaz ani připomínka, pouze jakýsi výkřik. Co to je "vypnout lištu" - jakou, kde - myslíš "skrýt lištu záložek? A co má znamenat ten torrent, jak jakýkoli torrent souvisí s nastavením Pale Moonu. Vůbec nechápu, co na nás křičíš, natož abych poradil. Zkus to upřesnit.

Jinak souhlas s tím Googlem.

Vždyť píšu možnosti - vypnout lištu navigace,hlavní nabídka,lišta navigace atd ,dám vypnout a program přestal odpovídat.Torrent s tím asi nemá co dělat když se to drbe jenom v Pale Moonu a nemůžeš se přihlásit normálně jako v jiných prohlížečích (u Opery mě to pro změnu po napsání hesla apod přihlásilo jakoby,ale nikam sem se nedostal pořád to ukazovalo dokola přihlašte se).Je to fuk za mě Pale Moon určitě ne.

Na koho tady křičím ???? :-D

[obrazkova-captcha-1.png]

Tak nevím, jestli tohle vše co píšeš je chyba Pale Moonu. Za ty roky, co jsem ho používal jsem nic podobného neviděl, ani mi jednou nevytuhl. Takže bohužel jen těžko radit, co je kde špatně. Hledal jsem ještě na googlu, jestli někdo řeší takový problém. Nic, jediné, co jsem našel:

Since ReCaptcha is enabled by Google services, using proxies or add-ons that block Google server requests will cause problems (an example being Ghostery)

Ty auta, značky atd.. to myslíš potvrzovací captcha? To snad není vina prohlížeče, ne?
To mě se*e obecně - a ani netuším, zda je na to nějaké udělátko, které by zabezpečilo snadné předání "nejsem robot" www stránce.

Zas tak náročný na desítky addonů nejsem. Co jsem měl ve FF, mám i v PM (kromě Ghostery, pro co zatím neznám alternativu)

Já bych u FF i zůstal, ale když zruší XUL doplňky, bude zle. Už teď tam musím mít Classic Theme Restorer, aby FF vypadal jak chci já. V PM nic takového nepotřebuji, prohlížeč vypadá k mé spokojenosti jako před 10 lety.

Classic Theme Restorer mám taky,ale maj to zrušit takže to je stejně asi konečná FF,jinak už by šel pryč dávno bez toho.Jako FF má zabržděnej jenom ten start (ale extremě) pak už to jede jako ostatní prohlížeče svižně.

Jo myslím captcha jenom v Pale Moonu klikám jak idiot a přihlásím se na dvacátej pokus i když zatrhávám správně,řekl bych že to je tím prohlížečem je to i krapek jiný než ve FF, v Google tohle zrušili a je klid.

Narazil jsem na problém, v Pale Moonu se nedaří zobrazit obsah datových schránek. Přihlásím se, ale přijaté i odeslané zprávy nejsou vidět, datovka píše "Nemáte žádné zprávy". Ve FF či MSIE problém není.

Vypnul jsem v PM AdBlock Latitude (ve FF jej mám zapnutý), nové přihlášení, nepomohlo. Nefunguje to ani v safe mode.

Na svoje datové schránky používám externí aplikaci. Občas do datovky nakukuji jiným subjektům, do té extermí apky od CZ.NIC je přidávat nechci.

Co vy, jak nesete to přizpůsobování se FF mainstreamu?

Jedu na verzi 46.0.1 s Classic Theme Restorer. Jen uz si nepamatuju, kvuli cemu jsem vlastne nechtela updatovat - jak vidno z verze, je to uz davno. Asi byla ta dalsi verze jakasi posahana a mne se do ni nechtelo nebo co :-)

Ale v praci mam aktualni FF a nejak me neurazi (asi to souvisi s tim, ze chrobaka pouzivam taky, tak uz jsem si na ten styl asi celkem zvykla). Tak mozna nekdy prece jen updatuju. Po predchozim peclivym zazalohovani aktualnich nastaveni :-)