Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem subwoofer pouští basy pouze do středového repráčku

Ahoj,prosím o radu. mám domácí kino SONY DAV S400 a problém je v tom že nejlepší zvuk+basy má středový repráček. Z celkově 6 repráčků hraje nejlíp středový (+subwoofer).

Tím chci říct že subwoofer pouští basy pouze do středového repráčku,ale neměli by všechny repráčky mít takový zvuk?

tudíž kde může být chyba?

Len basovy reproduktor je schopny zahrat basy. Od vyskoveho reproduktoru necakaj, ze bude hrat basovo. Ak ma ten repracek viac basovych reproduktorov a ak je kazdy na ine "basove" pasmo, tak asi nemas zvuk, ktory ma tak nizke basy.

Ahoj,vše mám zapojené správně. Basy vychází ze subwooferu+středového reproduktoru,ale ostatní repráčky hrají jako kdyby subwoofer nebyl vůbec připojený.

A tím pádem si myslím že je něco špatně. Basy by mněly vycházet ze všech repráčků,ne?

Pokud se mýlím tak se omlouvám.

No práve! Woofer je na to určený - tam sú basy najdominantnejšie. Basy sú tóny nízkej frekvencie - ľudské ucho od rozsahu 50-250Hz nedokáže presne lokalizovať smer zvuku - preto sa dáva do stredu - ti si prečítaj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Subwoofer

Jedná se o frekvence od spodního okraje akustického pásma, tedy od asi 20 Hz, do dělící horní frekvence, která v praxi bývá nastavena v rozmezí přibližně od 50 Hz do 250 Hz. Nad dělící frekvencí už pracují jen ostatní reprosoustavy v daném ozvučovacím systému. Toto řešení využívá jevu, že člověk je schopen jen špatně nebo vůbec lokalizovat směr, odkud zvuk nízkých frekvencí přichází. Subwoofer může být jak pro stereo, tak i vícekanálovou reprodukci použit jen jeden, při zachování vyhovujících vlastností ozvučení. Reprosoustavy pro přenos ostatních částí zvukového spektra mohou být menší, levnější a vhodněji umístěné s ohledem na poslechový prostor.

Pochopil si?