Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koupě chladící podložky etc...

ahoj, chtěl bych se zeptat jestlou chladící podložky (s větráčkem atd) opravdu tak efektivní jak někteří výrobci píšou.
a taky co by jste pověděli na tyto "external vacuum coolery"

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1Oa4URXXXXXcmaXXXq6xXFXXXc/Mini-External-Vacuum-Notebook-Laptop-Cooler-Cooling-Pad-Fan-Cpu-Air-Cooler-for-Macbook-Pro-Pc.jpg

vypadají že by se jim dalo věřit ale raději se zeptám vás odborníků přes ntb/PC co si o tom myslíte než si to pořídit a udělat chybu...

to je teda dobrá rada.. nehrát na něm hry -.- na co jsem si ho kupoval teda ? aby jsem ho měl na stole ? myslíš že jsem ho nezkoušel čistit ? jasný chápu... ono je totiž milion důvodů proč se první nepokusit problém vyřešit sám (což jsem udělal).

Pretoze "herni notas" ma sice mozno vykon na to, aby tie hry utiahol, ale urcite nema na to, aby to cele uchladil. A to napriek tomu, ze niektori vyrobcovia robia uz aj nb, ktore maju vysku 2 beznych.
Videl si niekedy herne pc? Videl si aky chladic a vrtule su na grafike? Ake veze sa pouzivaju na chladenie procesora? A napriek tomu aj desktop dokazes uvarit. A ty si fakt myslis, ze to iste sa da vtesnat do uzkeho priestoru nb?
Fyzika ta bavila?

to je teda dobrá rada.. nehrát na něm hry

To je vážně dobrá rada, beze srandy. Jestli to není notebook nad 25000,-, je otázka času, kdy ten notebook upečeš. Největší problém notebooků je chlazení.
Při trvalé zátěži, jako např. hry nebo rendering videa ti nejdříve odejde grafika nebo HDD.
Na hry si máš pořídit PS nebo stolní PC, kde je lepší chlazení.

Tak u notebooku jde vždy nastavit lepší grafika etc. takže když to bude topit jako blázen tak se dostane taky na těch 80C. Jenže pak nechápu kde je nějaký selský rozum.
Kupovat notebook na hry a ještě mu topit? ( bylo to myšleno tak, že si je vědom že notebook má svoje limity a v rámci těch limitu se nedostane nad 60)

Na těch 60C se dá v pohodě dostat, když člověk dobře nastaví hry a nebude honit nemožné, protože jak bylo myšleno notebook to utáhne, chlazení ne. Pak tu dojde pán za rok, že se mu notebook přehřívá i když ho komplet vyčistil, ale to že ten čip byl rok vystavenej neustálým vysokým teplotám, nad tím se mávne rukou.