
koupě chladící podložky etc...
ahoj, chtěl bych se zeptat jestlou chladící podložky (s větráčkem atd) opravdu tak efektivní jak někteří výrobci píšou.
a taky co by jste pověděli na tyto "external vacuum coolery"
vypadají že by se jim dalo věřit ale raději se zeptám vás odborníků přes ntb/PC co si o tom myslíte než si to pořídit a udělat chybu...
Vakuová pumpa šesté generace tahá teplý vzduch z notebooku. Takový malý vysavač.
Podložka je placebo. Ten externí chladič by teoreticky fungovat mohl, ovšem za cenu výrazného hluku a možného poškození chladicího systému notebooku. A i tak si pomůžeš jenom o pár stupňů.
vy mě strašíte teda... měl bych tedy někde koupit podložku a nebo se mi vyplatí ten vacuum cooler ?
Nevyplatí se ani jedno.
co by jste tedy doporučil na vysoké teploty v ntb ?
Pravidelně čistit vnitřek od prachu. Ale v zásadě si na vyšší teploty v notebooku budeš muset zvyknout.
Podložka pomáha, mám jednu od CM na mojom starom Macbooku Pro 2009 ktorý hreje jak pec a je tam cítiť rozdiel keď ju mám zapnutú a nemám
Tak jasně, nepálí tolik nohy, funguje to jako izolace.
Hlavní přínos podložky je v lepším přístupu vzduchu k chladícím otvorům. Ty větráky jsou už tam tak jen jako doplněk. Pokud se notebook nedokáže uchladit sám, tak je to odrbanej krám, na kterým výrobce katoval kosty.
ja tam mám v tom NTB takovej kus plastu který je ze spoda lepivej... nevím jak se ho ale zbavit :/ je tam spousta prachu na tom.
Zopakujem uz napisane. Nb si vie nasat vzduch zospodu aj sam, prinos položky je v tom, ze ten vzduch.tam vtlaci, cim zosili ťah veterneho tunelu. V praxi to vsak znamena ochladenie od 0-5 stupnov a da sa povedat, ze vacsina podloziek je naozaj na urovni placeba.
Vyčisti notebook a nehraj na něm hry, které ho ždímou. Zejména ta druhá rada, lítá jdním uchem dovnitř a druhým ven.
to je teda dobrá rada.. nehrát na něm hry -.- na co jsem si ho kupoval teda ? aby jsem ho měl na stole ? myslíš že jsem ho nezkoušel čistit ? jasný chápu... ono je totiž milion důvodů proč se první nepokusit problém vyřešit sám (což jsem udělal).
Cistil si ho ako? Idealne rozobrat a najma poraidne precistit rebra chladica. U starsich nb moze dojst k degeneracii teplovodnej pasty, takze je nutne rozobrat cely heatpipe a prepastovat grafiku/procesor, co je celkom piplava robota.
NB nie je na hranie, ale to si isto pocut nechcel.
njn herní noťas co není na hraní.... slyšim to po prvé :)
Dneska se jako herní notebook označuje kde co. I to co se na hraní rozhodně nehodí.
Herní notebook neexistuje. Jen v představách prodejců.
Pretoze "herni notas" ma sice mozno vykon na to, aby tie hry utiahol, ale urcite nema na to, aby to cele uchladil. A to napriek tomu, ze niektori vyrobcovia robia uz aj nb, ktore maju vysku 2 beznych.
Videl si niekedy herne pc? Videl si aky chladic a vrtule su na grafike? Ake veze sa pouzivaju na chladenie procesora? A napriek tomu aj desktop dokazes uvarit. A ty si fakt myslis, ze to iste sa da vtesnat do uzkeho priestoru nb?
Fyzika ta bavila?
To je vážně dobrá rada, beze srandy. Jestli to není notebook nad 25000,-, je otázka času, kdy ten notebook upečeš. Největší problém notebooků je chlazení.
Při trvalé zátěži, jako např. hry nebo rendering videa ti nejdříve odejde grafika nebo HDD.
Na hry si máš pořídit PS nebo stolní PC, kde je lepší chlazení.
je to ntb za 37 K
On i notebook za 200 K může být přehřívající se šmejd.
proto jsem si chtěl pořídit něco na podporu chlazení...
Pokud je notebook špatně navržený, tak ti nic externího zásadně nepomůže. Maximálně o jednotky stupňů.
malá pravděpodobnost... mě se ten notebook tolik nepřehřívá :) ale i tak tam má při hraní tak 75-80 °C
Tak to nejde o žádné přehřívání ale naopak na notebook docela pěkné teploty.
Myšlenka dobrá, ale vážně to moc nepomáhá. Nálepka "herní" je jen marketing. Bylo by to dobré, kdyby selhal ventilátor v noťasu, to bych byl pro. Takhle to jsou vyhozené peníze.
Koupíš notebook za skoro 40 000kč a on topí na 80C ? Tak to mi řekni co je to za notebook a co na něm hraješ.
Kamarád má za 25000 s GTX 1050 a i5HQ a ať dělá co dělá tak se nedostane nad 60C.. Ty nové desítkové GTX se už dobře chladí i v notebooku.
80 Celsiú v loadu není zas taková tragédie. Spíš se mi zdá málo těch šedesát.
Tak u notebooku jde vždy nastavit lepší grafika etc. takže když to bude topit jako blázen tak se dostane taky na těch 80C. Jenže pak nechápu kde je nějaký selský rozum.
Kupovat notebook na hry a ještě mu topit? ( bylo to myšleno tak, že si je vědom že notebook má svoje limity a v rámci těch limitu se nedostane nad 60)
Na těch 60C se dá v pohodě dostat, když člověk dobře nastaví hry a nebude honit nemožné, protože jak bylo myšleno notebook to utáhne, chlazení ne. Pak tu dojde pán za rok, že se mu notebook přehřívá i když ho komplet vyčistil, ale to že ten čip byl rok vystavenej neustálým vysokým teplotám, nad tím se mávne rukou.