Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bios

Prosím poraďte mi.Mam zakladní desku PT-2006,ale nevím,jak zjistit chipset,a nevím kde stáhnout bios.Původní verze biosu je Award modular bios v4.51PG.Skoušel jsem ho najít pomocí seznamu i googlu,ale nic.Děkuji za rady

1) to číslo Award 4.51 není vlastní číslo biosu co je v počítači- je to číslo verze toho grafickýho rozhraní ve kterým se pohybujete když pc nastavujete v biosu (správně setupu).
2) já jsem taky technik a první by mě zajímalo proč k takovému krámu připojujete usb klávesnici a myš když to na to není dělaný.
3) flash biosu u těchle starších kousků je riskantní (nejde použit program pod windows..), v případě neúspěchu počítač nenajede vůbec.