Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bios

Prosím poraďte mi.Mam zakladní desku PT-2006,ale nevím,jak zjistit chipset,a nevím kde stáhnout bios.Původní verze biosu je Award modular bios v4.51PG.Skoušel jsem ho najít pomocí seznamu i googlu,ale nic.Děkuji za rady

Bavil jsem se se servisnim technikem o tom,že mi kolikrát vypadává mzš i klávesnice a přestane mi z ničeho nic pracovat celé USB.Tak mi poradil nový Bios.Tak to chci zkusit sám.Podle návodu na netu na tom nic není.Jenom ten bios najít,no.:-D

internet kupodivu neexistuje odjakživa, ani výrobci na svých webech nesilážují soubory ke stažení pro support krámů starých třeba 10 let. firemní web se za tu dobu x-krát změnil, a tyto nejstarší vergly jsou obvykle nedohledatelné, pokud nebyla pro jistotu jejich podpora úplně zrušena.

a vzhledem k tomu, že update biosu nejspíš opravě chování tvého chipsetu nijak nepomůže, považoval bych křísení tak zoufalé mrtvoly za ztrátu času. jestli nechceš utrácet, vysomruj/vybazaruj si od někoho starší desku třeba s i815, asi ji dostaneš i s novějším procesorem a pamětí.

Na pomalej vykopavke USB poriadne asi nepojde nikdy. Aky tam mas OS? Ak mas nahodou Win98 (nie SE) tak tam dat Win98 SE.
Do takychto PC je lepsie pouzivat PS2 klavesnicu a mys. USB je smejdacke rozhranie dobre tak akurat na USB stick. Pozdravujem debila v inteli ktory USB navrhoval, horsie to uz asi ani neslo.

Je to nějaká vykopávka od FIC (čipset Intel, max. CPU 200 MHz), to co udáváte jako verzi BIOSu je dle mého nesmysl, obvykle se někde v horní části obrazovky nachází datum vydání BIOSu a u něj identifikace. Budete potřebovat zjistit ještě i verzi (revizi) desky, to je obvykle někde v rohu nebo uprostřed desky. BIOSy viz http://www.fic.com.tw/support/motherboard/bios/pre/ pt-2006_bios.aspx. Jen by mě zajímalo k čemu to dnes ještě používáte?

1) to číslo Award 4.51 není vlastní číslo biosu co je v počítači- je to číslo verze toho grafickýho rozhraní ve kterým se pohybujete když pc nastavujete v biosu (správně setupu).
2) já jsem taky technik a první by mě zajímalo proč k takovému krámu připojujete usb klávesnici a myš když to na to není dělaný.
3) flash biosu u těchle starších kousků je riskantní (nejde použit program pod windows..), v případě neúspěchu počítač nenajede vůbec.