Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nechci grafickou kartu přímo na zakladovce, ale mimo--> potrebuji nějaký prodlužovaci kabel DDR3

Ahoj, píšu sem protože už nevím kam jinam se podívat. Nedávno jsem viděl video se stavbou PC, kde si majitel svou grafickou kartu nepripevnil přímo k základové desce, ale měl ji umístěnou někde jinde ve skříni, použil k tomu jistý prodluzovaci "kabel". Mohli byste mi poradit kde přesně bych mohl toto prodloužení zakoupit? (DDR3)

majitel svou grafickou kartu nepripevnil přímo k základové desce, ale měl ji umístěnou někde jinde ve skříni

A k čemu je to dobré?To budeš klečet pod stolem a koukat bočnicí do skříně,jak se krásně točí větráky na té kartě?Nebo prostě musíš mít něco,co nikdo jiný nemá a budeš domů vodit exkurze,aby se také kochaly?
Kdyby to mělo nějaký praktický a technický smysl,už by to asi nějaký výrobce dávno dělal a nabízel jako novinku.

Ono jde o to, že každé takové nestandardní použití přináší problémy - přinejmenším teoreticky. Místo jednoho spoje (deska-karta) tam budeš mít dva (deska-kabel-karta) a každý spoj je potenciální zdroj rušení a útlumu signálu. Dále na sběrnicích dnes data "létají" takovou rychlostí, že od určitých délek spojů už to nemusí fungovat.

• Osobni zkusenot s timto adapterem mam z Thermaltake Core G3 , vse fungovalo v poradku.
• Tuto CASE PC jsem zakupovval minuly rok chvily pred zimou po té co jsme na i delali na nasich strankach recenzi, i kdyz nam ta prvni (zapujcena) i ta co jsem zakoupil pozdeji jela bez problému (zadny propad nebo min FPS etc je hloupost, zalezi predevsim na EMI shielding, na pouzitem materialu/vodicim kovu, hodnota [PSI] v [PAN] Carbon kablu jestli preferujes, odpor etc ), nekolik lidi nam psalo prave kvuli tomu [PCI-e riser cable ] a hodne lidi s tim melo problémy protoze zakoupily nejaké buch vi odkud (hodne se zminoval Eb..y) a museli casto ten PCI cabel "az trikrat menit nez padli na funkcni" , tak bych byl opravdu opatrny odkud nebo jaky zdroj nakupu ci znacku pouzijes.

TiP ~Zde mas referenci tohu funkcniho ale 100% zarucenost ti dat nemohu : Thermaltake PCI-e X16 Riser Cable
* Bohuzel obchody v Ceské zRepublice kde se da zakoupit neznam.

tyhle caddy/enclosure/boxy stojí šílený peníze, tak 5000 minimu, běžná cena okolo 10 000.
A navíc může být problém to rozchodit, hlavně u karet, co potřebují víc energie, pak geekové musí dělat různé mody (přelepovat piny atd...). nebo je problém, zda se karta do boxu vejde

Aj karta ktora ma pridavne napajanie by mohla brat energiu aj zo slotu, oni su v specifikaciach urcite limity napr. slot 70W a dodatocny 4pin ma napr. 125W apod (neviem zhlavy) a ked karta zere 180 tak by ich mohla aj kombinovat. To vie len vyrobca karty odkial bere kolko energie a na co. Ja tie karty nestudujem a je mi to aj jedno.

Ked si nemal problem tak si mal kartu Gen3 a dosku Gen3? Kontroloval si vysledok link trainingu ze bol Gen3? Lebo Gen3 skor nepojde jak pojde.

• Ale hodne lidi nam psalo, ze zakoupily jiné modely a na Gen2 jim to neslo, nekteri ten [PCI-e riser] museli az trikrat menit nez jim dosel funkcni, projevovalo se to z 99% jen cernou obrazovkou po zapnuti bez nejakych vedlejsich skod, tem levnym bych se velkym obloukem vyhl.
* Jinak spatny neni a v nekterych pripadech je k nezplaceni, hlavne pro ty co resi misto pri zapojeni MultiGPU, jinak mereni jsme delali jen zakladni, kde rychlost byla identicka rychlosti primému zapojeni v PCIexpress na tom co jsme pouzili my, jak to maji "jini vyrobci" zarucit nemohu.