Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem flushdns release renew - nejde net

Zdravím, řešil jsem problem s jednou appkou na netu ktera mi nejela, no na foru jsem nasel ze jednoduchy fix pro to, to rozjet, je napsani do cmd:
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
Jenze problem to neodstranilo ba co vic pridelalo to jeden navic. Hned po napsani techto prikazu prestal jit internet, na routeru se ze zelenyho ukatele pristupu k internetu udelal cerveny ukazatel. Od te doby nejde internet, tak se chci zeptat jestli by tyto zmeny nesli nejak vratit nebo opravit bez vyvolavani technika.
Router je nový, přímé připojeni z antény do PC nefunguje ani nefungovalo predtim, nenacte zadnou síť.
Dekuji predem.

zapojeni: antena->krabicka na ktere je napsano "switching mode power supply" (switch?) ->router-> PC
Win10 os
router TP-link wr841n

PS: omlouvam se za chybejici interpunkci, pisi z mobilu.

Ano zkoušel jsem reboot routeru i restart pc, vypojeni switche ze zasuvky, problem pretrval, wifi samozrejme take nejde.

Co presne bych mel videt ve vlastnostech adapteru ? Nikdy jsem v protokolu IPv4 nic nenastavoval jelikoz mi to tak rekl sam ISP. Vsechno jsem nastavoval v routeru.

upřímně řečeno, ještě nikdy mě nenapadlo studovat ikony na routerech. každý má nějaké jiné, popis je utopený a nečitelný, nemá to smysl.

výpis "ipconfig /all" jsi tu nedal, reakce routeru na tvé příkazy je divná.
kontrolní otázka -nevedou z toho routeru kabely jen ze žlutých konektorů?

od zavedení gigabitových síťovek je občas problém s jejich špatně napsanými ovladači. je pak dobré ji ručně nastavit na režim 100mb:
správce zařízení -> síťovka ethernet -> vlastnosti -> advanced -> link speed & duplex: 100mbit/full

Ano z routeru vede jeden kabel ze zluteho konektoru a to do PC.
Do modreho vede kabel ze switche(?).

Zkusil jsem na sitovce nastavit jak jste mi psal 100mbit/full, ovsem beze zmeny.

Screen z ipconfigu vam sem nejspus nehodim jelikoz jsem na mizernych datech, ale vsechno je nastaveno tak jak by melo, nic co by nebylo vyplneno.

Jeste neco co by mohlo mozna nekomu pomoci v tom mi poradit. Kdyz se pripojim na wifi napr. z mobilu tak je wifi ukazatel tak na sekundu modrý jako kdyby vse fungovalo, pote ale ihned zešedne a tak už zustane, bez pristupu k internetu.

Uprimne pochybuji ze je problem v sitovce kdyz nejde ani wifi. Zameril bych se spise na tu spojitost mezi prikazy flushdns release renew, po kterych mi proste ten net okamzite vypadl, kazdopadne dekuji za radu.

Resetni router do tovarneho nastavenia a nastav si ho znova, tak ako si to urobil v minulosti ked si ho kupil a prvy krat vybalil z krabice. Ak ti router nastavoval technik od poskytovatela, budes si musiet zohnat parametre nastavenia na strane WAN. Je mozne, ze antena neposkytuje DHCP a tym padom nefunguje Internet ak sa priamo pripojis na antenu a nefunguje ani router ked sa len "vyresetuje" bez dodatocneho spravneho nastavenia.

Tovarni nastaveni uz jsem udelal, nastavil a to né jen jednou. Router jsem si vzdy nastavoval sam podle smlouvy, kterou mam s providerem.

Tento problem se mi stal na starem routeru, ve skrini jsem mel zalozni, novy a nerozbaleny router wr841n (ktery je nyni zapojen), predtim tam byla jeho starsi jednoantenova verze. Ani na jednom od zadani uz zminenych prikazu nejde net.

Ked si ten router znova nastavoval ako pises, co is zadal do okienka "WAN Connection type" ? Napis sem hodnoty ktore zobrazuje router na stranke "status" pre pripojenie WAN a LAN. Lepsie by bolo sejvnut tu obrazovku statusu a niekam ju nahrat.

Pravdepodobne ti to bude musiet otestovat a nastavit poskytovatel. Za 16 hodin behu toho routra neprijal ani jeden bajt, alebo paket. Odoslanych bolo tisicky paketov, pricom ani na jeden druha strana neodpovedala. Moze byt problem v MAC adrese. Bohuzial ja neviem aka MAC tam ma byt nastavena a neviem tiez ci nema nahodou poskytovatel nastavene na svojom systeme automaticku blokaciu IP adresy ked niekto skusa pripajat rozne routre, alebo LAN karty. Moze to byt vyhodnotene na strane poskytovatela ako zaskodnicka cinnost.

stupidní síťovka killer cosi: odinstaluj její nesmyslný ovládací program - bude asi v "po spuštění", je nekompatibilní s novějšími windows.
stačí ti jen ovladač té síťovky.

router wr841: podle výpisu je klasicky v režimu router, snad funguje.
switch předtím je dejme tomu v pořádku včetně kabelů - poznáš, když router a nejlépe i switch vypojíš - co ti ukáže pc.

tzv. "anténa": pak záleží, jakým clientem přijímáš internet, jak je nastaven, ale tam žádný zádrhel nečekám.
vem notebuk a připoj se přímo k němu.

svou wan ip adresu jsi zamaloval zbytečně, je to interní ip tmobilu, neveřejná.

Pozerám - veď ty máš nastavený DNS server 10.255.255.10 a 10.255.255.20 - istotne od poskytovateľa - toto si oprav na 8.8.8.8 a 8.8.4.4 -

Pokiaľ resetneš do výrobných nastavení router - nastavíš len IP adresu od poskytovateľa, - tý 10.7.x.x - bránu detto, subnet mask skús 255.255.255.0 a DNS ako hore som napísal. A pokiaľ máš IPv6 - zruš.

Pokiaľ si všetky nastavenia routra vykonal správne, skús to ešte raz skontrolovať a potom znovu tieto príkazy v cmd ako admin:

"ipconfig /flushdns"
"ipconfig /registerdns"
"ipconfig /release"
"ipconfig /renew"
"netsh winsock reset"
Reštart pc.

Doporučujem používať Google DNS: 8.8.8.8 a 8.8.4.4

Googlacke DNSka uz jsem zkousel.

Po zadani tech prikazu nevidim zmenu, ikdyz poradce pri potizich uz mi nepise jen ze bych mel vytahnout router ze zasuvky ale pise, ze "Server DNS neodpovida" (zprvu napsal toto, o chvilu pozdeji uz "Pocitac je pravdepodobne spravne nakonfigurovan, ale zarizeni nebo prostredek(Server DNS) neodpovida.). Tak nevim jestli vam toto neco rekne. Po tomto jsem zkousel nastavit DNS servery jak od providera tak od Googlu a to jak v routeru tak i u IPv4 protokolu.

Soft co byl k me sitovce uz jsem daaavno odinstaloval, zpusoboval neustake vypadky wifi.

Ukazatel na routeru "Pristup na internet" je i nadale cerveny misto zelene.

Dnes rano jsem volal na podporu, predali to technikum tak se s jednin z nich snad v brzke dobe uvidim. Dekuji vsem za rady.