Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký je nejlepší antivirus?

Problím nemám. Jen jsem si na tuto otázku vzpomněl, když mi přišel mail od Justýnky s přílohou .doc.
Kolikrát už tu tato otázka padla? Nevím.

Nechal jsem přílohu projet na virustotal. A výsledek? AVG nahovno, Avast nahovno, Clamav, Comodo, Eset, Kaspersky, DrWeb, Microsoft taktéž.

Pro ty, kdo chtějí pořád chtělí položit otázku "Jaký je nejlepší antivirus?" řikládám PrintScreen z Virustotal.

Presne tak,

zrovna vcera mi Windows Defender vyhodnotil v mem pocitaci nebezpecnou nakazu: mnou vytvoreny script v AutoIT. Mnohem horsi je to co antivir najde a vir to neni nez to co nenajde. Testy je treba delat komplexne.

1. Antivir je naprosto zbytečný program a proto žádný nepoužívám
2. Ten tebou uvedený skript vpodstatě může být něco naprosto neškodného, například obsahovat skript na stažení a spuštění souboru, což není nic nebezpečného. Nebezpečný pak může být až ten stažený a spouštěný soubor, který až ten můžou detekovat zbylé antiviry.
Takže ti chybí logické myšlení. A tedy můj výsledek? Tvůj test je nahovno.

Najlepsi antivir je neotvarat subory doc. Pisem to tu uz 10rokov.
A ked uz to clovek otvara, tak v niecom co nespusti hned scripty, alebo neni derave, ja by som to otvoril asi v OO. Tam to urobi co? Stavim sa ze nic. (uz podla nazvu je to asi exploit len na nejake MS office z 1995 a 2000 ci co)
Btw. a nemusis sa bat ze z toho vyskoci hned bubak, aj keby tam bol ten exploit na office 2000, ale mas office 2010, tak nic.

Nooo pozor ono ak by v tom niektorom office bola urcita bezpecnostna diera (rozumej ze programator bol debil), tak explit by mohol nejake opytania aj obist. Zavisi jaka bezp. chyba by to bola. V pripadnych updatoch potom by mal MS take chyby opravovat, ale netreba sa zas na to moc spoliehat. Ja by som radsej ten OO :)

Jaký je nejlepší antivirus?

toto je bezkonkurenčně nejdebilnější dotaz, co jde najít za léta existence různých počítačových fór.

1) v m$ office formátu se může skrývat více zákeřností,
2) věc označovaná cosi-downloader bude nejspíš stupidní adware/spyware.
já ani takový shit nepodceňuju, protože nikdo předem neví co je jejich plánem nebo jestli mají z pc udělat bota (součást ddos sítě).

čili co řekne virustotal je jen polovina - když jde o downloader něčeho, pak teprve to něco bude tou kritickou hrozbou.
samozřejmě myslícímu preventistovi stačí killnout ten downolader a nemusí se toho něčeho obávat.

je zjevné, že místo antiviru měl být v tomto případě použit antispyware -> v jeho logu by byla vidět místa nakažení i způsob registrace / automatického startu.