Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nvidia Driver

Dobrý rano, uz delší dobu mi neustale vyskakuje aktualizace Game Ready Driveru verze z 6.4.2017, ale nevim zda ponechat stále stavajici starou nebo aktualizovat. Diky.

No ano, trefa :)

snco - na panelu dole na liště mám nvidii experience, ta mi vyhazuje možnost aktualizace, po rozkliknutí vyskočí stránka výrobce g.k, driver na můj OS a typ grafický karty, otázkou je ale zda to udělat nebo ne. Kdysi mi někdo říkal, že raději ponechat stávající dokud není potřeba, zda to tak je pořád nebo už je možny nemít obavy z pozdější funkčnosti nerad bych se pak zas vracel zpět na starý ovladač

kartu mam pouze dedikovanou, integrovana nelze zapnout u mojeho notasu, mam Asus... Kdyz jsem mel od koupi v panelech nvidii, ktera mi sama vyhleda aktualizace g.k., tak jsem myslel, ze se to ma pres to delat, to je pro me novinka, ze se takto drivery pro g.k. neaktualizuji, k cemu tedy tato moznost vubec je? v tom pripade tedy zustanu u stareho driveru, dokud nebude potreba aktualizace, ale jako ne moc zkusenymu uzivateli to prijde divne

... integrovana nelze zapnout ...

To svědčí o tom, že už máš nějaké neoriginální drivery. Tak mrkni na web Asusu, postahuj správné ovladače a instaluj ve správném pořadí (jako první ovladač čipsetu).

... k cemu tedy tato moznost vubec je?

K ničemu. Nejvýše může být vhodná u grafických karet ve stolních PC, ale i tam bych byl opatrnější a raději na to šel ručně.

ještě nez uzavru toto téma, vysvetlil bys mi, jak myslis to stahovani driveru od výrobce ntb? jedna se mi pouze o driver ke graficke karte, ostatní drivery mam v pohode, zadne problémy nevidim, a ta je od nvidie, tak jsem myslel, ze se ovladac stahuje na strankach nvidie, na strankach Asusu jsem nenasel moznost aktualizace driveru ke g.k., pouze zvukova karta, chipset, apod.

Myslel to takto, že ovládače ku GK v NB si výrobcovia NB upravujú pre konkrétny typ a model NB a potom ich zverejňujú na svojej stránke výrobcu NB v častiach Support, alebo Download.
Ten tvoj "chytrý" program totiž nerozlišuje, či je to GK pre desktop PC, alebo NB, jednoducho len zisťuje typovú radu GK a ponúka ovládač zo stránky výrobcu grafickej karty a ten ovládač nemusí s tvojou GK a NB spolupracovať, prípadne ti stiahne a nainštaluje ovládač pre stolný PC (a ten má iné parametre). A výsledkom je potom nefungujúci NB.
Ako radili - vyhoď ten program z NB a len čas od času klikneš na stránku výrobcu a skontroluješ, či nie je novšia verzia ovládača.

A víš určitě, že je to verze pro notebooky Asus a nikoli třeba pro Acer, HP, nebo Dell??
Co ukazuje někde nějakej program je naprosto nic neříkající, nevíš jak to nějakej Číňan nebo Ind naprogramoval, může ukazovat verzi z nějaký svý databáze, kterou má kdovíkde a v níž má splácaný všechny verze ovladače bez ohledu na výrobce.
Směrodatný je, co má výrobce notebooku na svým webu!

... jak myslis to stahovani driveru od výrobce ntb?

No jak asi? Vlezeš na web Asusu, sekce kde se stahují ovladače (konkrétně https://www.asus.com/support/Download-Center/), zadáš tam svůj model notebooku nebo nalistuješ postupně ze seznamů, vybereš OS, stáhneš ovladače.

... na strankach Asusu jsem nenasel moznost aktualizace driveru ke g.k.

Nezajímá Tě žádná aktualizace, stáhni poslední zde dostupnou verzi. Ta může být samozřejmě nižší, než máš současně v počítači, na to nehleď.
Pokud nějaký ovladač neexistuje, znamená to, že ve vhodný ovladač již existuje ve Windows. V případě Win10 se to týká zejména staršího HW, vhodné ovladače jsou již přibaleny přímo ve Windows. Protože jsi nenapsal, co máš za notebook, nemůžu Tvé tvrzení o neexistenci ovladačů pro grafiku ověřit.

dobra, jeste tedy, pokud bych nerozeznal ovladac v pc podle kodu od vyrobce a instaloval bych kuprikladu nejnovejsi ovladac grafiky, zatimco bych mel uplne stejny uz v pc nebo naopak kdyby vyrobce nemel aktualni ovladac a ja bych tim padem stahl horsi nez co mam, dokaze to pocitac rozeznat a nenainstaluje to nebo hrozi, ze to muze sam preinstalovat a tim padem dojit k pozitim.

Ufff, nějak těm blábolům nerozumím, řešíš to jak otázku nesmrtelnosti brouka...
Neexistuje horší či lepší ovladač, existují jen správné ovladače (určené pro Tvůj HW) a nesprávné ovladače (nejsou určené pro Tvůj HW). Vezmu to zjednodušeně:
- Předpokládejme, že máš správný ovladač od výrobce NB, verze třeba 1.
- Na webu výrobce grafického čipu najdeš novější ovladač verze 2 a nainstaluješ ho. Na 99 % přestane chodit přepínání grafik mezi integrovanou a samostatnou a mohou se objevit i modré smrti. Proč? Protože je to nesprávný ovladač!! Je novější, ale nefunguje správně, protože není určený pro Tvůj HW!
- Vlezeš tedy na web výrobce notebooku, stáhneš ovladač verze 1 a spustíš instalaci. Pravděpodobně instalátor zahlásí, že v systému již existuje novější ovladač a dá Ti možnost buď instalaci stornovat nebo v ní pokračovat (ještě Tě může vyzvat, ať nejprve tu novou verzi odinstaluješ). Samozřejmě dáš pokračovat, nainstaluje se správný ovladač verze 1 a začne opět fungovat přepínání grafik.

Výrobce notebooku má vždy správný a funkční ovladač; to, že není nejnovější, naprosto ničemu nevadí! Pouze v případech, kdy se objeví nějaké problémy, vydává výrobce notebooku novější verzi ovladače. Ovladač časem nehnije, nepráší se na něj ani neztrácí výkon. Naopak, novější verze ovladačů se na starém HW mohou chovat nepředvídatelně, protože výrobce grafického čipu nové ovladače testuje pouze na nových kartách, nikoli na 3 roky starých. Jediný problém může být při přechodu na nový systém, kdy např. notebook byl vyráběn v době, kdy existovaly jen Win7 a 8 a pokud bys tam chtěl instalovat Win10, máš smůlu, protože už výrobce notebooku ovladač pro Win10 nevyrobil.