Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PHP automaticky vytváření odkazu

Zdravím
Potřeboval bych poradit jak vytvořit odkaz na soubory typu mp3 které jména navíc není pevně definované, na který kdys se klikne tak se spustí v prohlížeči

Tento kód najde v adresáři a zobrazí soubory typu *.mp3

<?php
   foreach (glob("*.mp3") as $filename) {
  echo "$filename <br />";
  }
?>

a já bych potřeboval udělat s nich odkazy díky

Ono to funguje, ale musí být to mp3 ve stejné složce, jako je ten php soubor.
Anebo máš ty soubory s diakritikou (viz. obrázek). První dva fungují, třetí háže chybu s cestou.
[79605-screenshot-localhost-2017-09-04-png]

The requested URL /vytvoreni-odkazu-file/04 - The Acoustic��als - No X.mp3 was not found on this server.

Ještě je možnost, že používáš nějaký exotický prohlížeč, který nějak komolí ty odkazy.

Úplne po správnosti by ste mali dynamické texty kódovať podľa toho, kde ich používate. Ak napríklad chcete použiť názov súboru v URL, mal by byť zakódovaný pomocou rawurlencode. A všetko, čo má byť použité ako text v HTML, by malo byť zakódované pomocou htmlspecialchars.

echo '<a href="' . htmlspecialchars(rawurlencode($filename)) . '">' . htmlspecialchars($filename) . '</a><br />';