Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem POP okno, po spuštění PC

Zdravím, po zapnutí počítače na mě vyskočí tahle web. stránka (mmoity.com/hd7). Zkoušel jsem najít zdroj na disku, smazal jsem to, ale objevuje se stále. Jak se toho dá na 100 procent zbavit? Nic nestahuju, tak nevím jak se mi tam ten bordel dostal. CCleanerem jsem to zkusil, ale beze změny.

Mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner:
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/

4. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/. Všetko čo nájde odstráňte.

:-D to právě nevím jak se to stane, to je mimochodem ten problém co se tu pokouším vyřešit. Při spuštění nebo přihlášení PC se mi zobrazí plocha a do 5 sec. se sám spustí [b]prohlížeč Microsoft Edge (který normálně používám) a otevře se web stránka: mmoity.com/hd7 je to nějaká reklama, zkrátka nebezbečná stránka Malware. Ten zdroj musí někde hluboko v PC.

Nie som boh vie aký odborník, ale zarazilo ma jedno - všetko sa spustí po zapnutí a nabootovaní OS! To to už nie je niekde usadené bokom, je to už pri zavádzaní OS - toto sa neodstráni rôznymi (často osvedčenými) prostriedkami MBAM, AdwC.... vypínaním služieb. Toto je možné asi odstrániť čistou inštaláciou Win10.

výchozí prohlížeč Win 10

ale ty nepíšeš, že by se to tak chovalo od nové instalace nebo od koupě. to znamená, žes něco zaspywaroval ty.
screeny z ms autoruns stále tajíš.
proto ti doporučuju stupidní prohlížeč, který se údajně zaspywarovat nedá, protože nepoužívá doplňky.
nebo když je něco údajně výchozí, tak jsi povinný to používat jako otrok, protože mrchosoft ví nejlépe, co je pro tebe dobré?

edit:

Domovská stránka: seznam.cz

zkontroluj hosts soubor:

notepad.exe C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

Logon: tam nemusí běžet nic (snad jenom ty Lenovo utility)
Scheduled Tasks: tam zruš všechno

Pak zrestartuj PC. Pokud se i po restartu objeví ta stránka, spusť PC do nouzáku. Jestli se pak stránka neobjeví, měla to na svědomí některá z těch služeb (v nouzáku se spouští jenom ty systémové).

Zkontroluj si taky cestu ve Vlastnostech zástupce Edge.

Na toto se tě tady ptali asi čtyřikrát...

po zapnutí počítače na mě vyskočí tahle web. stránka Zkoušel jsem najít zdroj na disku, smazal jsem to, ale objevuje se stále

Co to bylo "to"? Ta stránka se spouští sama (sám nespouštíš prohlížeč)?
Zkontroluj si Plánovač úloh.
Ten ms autoruns jsi použil?
Zkontroluj si taky cestu ve Vlastnostech zástupce Edge.

Co má bejt ve vlastnostech?

díváš se blbě a chápeš ještě míň.
spouští se nějaký program co nemá a ty nevíš k čemu je, spouští se z divného místa, někdy ho prozradí i divná přípona, a ještě se skrz plánovač tuplem pojistí proti smazání (a tím na sebe ukáže).

jenže tys neukázal nic, jen nic nevidíš a umíš tak akorát klikat na ccleaner.
21 komentářů a pokrok 0.
vsadím se, že sis neroztáhnul sloupec s umístěním na disku a doted nevidíš, odkud co startuje.

pravdu díš, nevšiml jsem si nahoře.

image path pochopitelně není vidět, jak jsem psal. bez toho nejde poznat, jesli něco volá web prohlížeč nebo jiný obsah místo pouhého programu. (naopak celý viditelný description není až tak důležitý)

vypadá to skoro čisté, až na šroty typy ccleaner, nemá co běžet na pozadí a opravovat nastavení podle sebe.
zakázal bych vše s bloatware powerdvd.
potože jsme u lenova, nevěřím jim a vygooglil bych si lenovo ssl hack, jestli opět necpou certifikát kam nemají. asi by bylo bylo dobré omezit lenovo utility na minimum.
ten podivný edge prohlížeč - jestli umí nějaké doplňky a proč tam jsou. taky bych jako výchozí prohlížeč nastavil něco normálního.
zakázat všechno s play service a wiin media playerem - zbytečnost a jen možné podvržení obsahu.
startcn: amd grafiku nemám, nevím jak moc je normální (a nutné) spouštět údajnou podporu commandline.

odpověď na obsah hosts souboru taky nevidím.

Už to nedělá!!! Smazal jsem veškerá data v Microsoft Edge a zároveň nastavil jako výchozí prohlížeč Chrome. (jak prosté) Teď teda nevím čím to bylo. Myslím že je to v systému furt, akorát jsem to zarazil tou změnou výchozího prohlížeče. Zkusím to prohodit zpátky jak se to pak zachová....Je ale zvláštní že ani jeden z těch programů, co jste mi na to doporučili, nic neidentifikoval. Chtěl jsem to zkusit projet adwcleanerem v nouzovém režimu, ale program se mi nespustil tak nevím.

Postup:
1. štart
2. po spustení
3. skús po jednom spúšťať zaradené úlohy (pravdepodobne tam bude len jedna)
4. u mňa to bol .bat s názvom "update steam", ako jediný plánovaný po spustení
5. odmazať - problem solved.

Nastavenie predvoleného prehliadača? Nabudúce keď budeš mať oškretý lak na aute, daj ho do garáže, nikto to tam vidieť nebude.