Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidání ram do notebooku.

Dobrý den,
mám 4 roky starý notebook a chci rozšířit ramku na 8GB.
Potřebuji si ověřit, že ramka co jsem vybral je vhodná pro mé rozšíření. Zas do toho tak nevidím.

Mám notebook Acer Aspire E1-531G
Motherboard Acer EA50_HC_HR
Instalovaná ramka SK Hynix DDR3-1333 / PC3-10600, 4 GBytes, 1.5 V, CL9, HMT351S6BFR8C-H9

Dva ram sloty, jeden je volný, deska podporuje max 8GB ram.

Uvažuji o pamětích Kingstone, kterou by jste doporučili, nebo doporučili jinou? (kvůli kompatibilitě atd.) Děkuji

Kingston 4GB 1600MHz DDR3L CL11 1.35V/1.5V SODIMM https://www.czc.cz/kingston-value-4gb-ddr3-1600-cl11-1-35v-sodimm/161159/produkt
Kingston 4GB 1333MHz DDR3 CL9 SODIMM SR X8 https://www.czc.cz/kingston-4gb-drr3-1333-sodimm/190307/produkt
Kingston 4GB 1600MHz DDR3 CL11 SODIMM SR X8 https://www.czc.cz/kingston-4gb-ddr3-1600-sodimm/195790/produkt

To není kvůli hrám. Na hry to už vůbec nepoužívám.

Já notebook nevypínám a jen uspávám, běží tak třeba měsíc bez restartu/vypnutí.
Běží firefox - typicky 1,2GB ram. Systém + otevřené složky cca 1GB. Celkově obsazené 65% ram. (je tam 4GB ram)
Dělám nějakou grafiku v GIMPU (300-500MB ram) nebo "prázdné 3D modely bez textur" v jednom 3D programu (250MB ram).
A s tím už ramky jsou obsazené na 80% a už obrovské zpomalení a já potřebuji pracovat.
Do vypínání se mi nechce, protože se mi uzavře rozdělaná práce - otevřené složky, texťáky, obrázky.

Programy jako firefox, gimp a daz ale restartuji/uzavírám třeba ob den.
A nalepené zbytečné programy po startu jsou odstaveny. Nic zbytečného tam nemám.