Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber komunikatoru

Zdar, chtel bych pomoc s vyberem tohoto zarizeni ci postrehy a rady uzivatelu. Dost me zaujaly vyrobky od HTC, ale je tezke ci Touch Cruise, TyTN 2 ci ten Diamond. Kdyz jsou na microSD, muzu i nejvyssi 8 GB ? Jou i v podobne cene s VGA rozlisenim a maji uz nektere i TV ne ?

:puff:

Momentálně je jasně nejlepší počkat na Diamond, bude každým dnem. Pozor, nemá slot na microSD (místo toho má 4GB interně), ale jinak má samé výhody.
Jestli chceš navíc klávesnici a slot na karty, podívej se na HTC Raphael (aka MDA Vario IV).
Ze současných zařízení s VGA připadá v úvahu i-mate Ultimate 9502 (vyjde na cca 13000,-Kč, ale u nás se neprodává).

Komunikátor s QVGA (TyTN II apod.) bych dnes už nebral.

Musis si rozmyslet, co ma pro tebe vetsi prioritu.
Zda GPS, velka vydrz - pak muzes volit Touch Cruise
Pokud TV a vydrz bezna (nic moc), pak neco jineho

Co se tyka 8GB karty, musis se presvedcit, zda zarizeni zvlada SDHC. Pokud ne, je pro to zarizeni limit 2GB a normalni SD (ne HC) karta

TyTN II je vlastně totéž co Cruise, jen má navíc klávesnici a má trochu jiné gui. Není špatný, ale má malé rozlišení displeje a špatně přehrává video. To video není tak důležité, ale rozlišení displeje je zásadní věc - v době, kdy byl TyTN II a Cruise aktuální (tj. ještě na přelomu roku) se použitelné komunikátory s VGA-rozlišením nedělaly; na výběr byly jen problematické modely od etenu a od toshiby. Dnes už ale jsou, takže bych vybíral z nich.
Mrkni třeba na index.php

Jine gui je co? Ty modely HTC Touch Diamond, T-Mobile MDA Vario IV, E-TEN Glofiish DX900, Gigabyte GSmart MS808 vypadaji dobre. Mel jsem v planu si koupit new u Vodafone. Zadny asi nema to TV ? Ktery je dobry na video + hudbu... a kde se daji sehnat aplikace?

Tím gui jsem myslel rozhraní HTC Cube, které má Cruise v defaultní ROM a TyTN II ne. Do TyTN II se dá taky nahrát, ale nejsem si jistý, jestli to má smysl.
U E-TENu teď nějak nevím jak na tom je - mám za to, že ho před časem koupil Acer, takže nevím, jak to s devítistovkama bude. V900 měl být model s DVB-T televizí, jak ses asi ptal. Ale moc bych si od příjmu na vestavěnou anténu stejně nesliboval.
Já teda momentálně zkusím HTC (Diamond a pak Raphael/Vario IV) - měli teď tu aféru s videodriverama pro MSM7200, tak se snad budou chtít s novým Qualcommem prozměnu vytáhnout.

EDIT: E-TENy http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news& op=news_show_single&ide=1028

Tady avizujou 12851,-Kč včetně DPH:
http://www.mnshop.cz/zbozi-1000-htc_touch_diamond.h tm
Těžko říct, venku chtěj průměrně o něco víc, ale ne o moc:
http://clove.co.uk/viewProduct.aspx?product=9E0DEE3 6-0F65-418B-A80C-F29DE91A19AA

4GB podle mě stačej, i když SDHC slot by byl samozřejmě lepší... a za rok už 4GB stačit nebudou. Film (ne-HD a bez úpravy pro komunikátor) zabere minimálně kapacitu jednoho CD. Ale počítej, že nějaké místo zaberou i mapy pro navigaci.

TyTN II (Kaiser) jsem měl několik měsíců - a žádný blesk nemá, dokonce ani přisvětlovací diodu. Jeho foťák je mimochodem mizerný, takže by mu blesk asi ani k ničemu nebyl.
TyTN II je Cruise s klávesnicí. Diamond (MDA Compact IV) je nástupce Cruise. Raphael (MDA Vario IV) je nástupce Kaisera. Diamond a Raphael mají narozdíl od Kaisera a Cruise VGA (tj. 4x větší) rozlišení - což je fatální rozdíl - a novější (snad rychlejší) verzi chipsetu od Qualcommu, ke které slibují konečně dodat i drivery pro akceleraci videa.

Nové modely od HTX mají integrován grafický chip, jako součást chipsetu. Ale aby stlačili cenu, nekoupili licenci, takže jej nevyužívají a o grafiku se stará procesor.
Předpokládám, že "koumáci" kuchnou ROM z nějakého modelu, který tam bude mít ovladač a dají jej k dispozici všem nebo se HTC práskne přes nos a zpřístupní jej v update ROM. Pak by to byla bomba, protože grafický výkon by narostl několikrát.

Na Touch Cruise se filmy pouštět dají bez problémů.

I když Cruise nemám, tohle tvrzení bych si dovolil zpochybnit, protože kdybys měl pravdu, určitě by se o tom všude psalo.
Pokud vím, je to stejné jako s Kaiserem: i přehrávání standardních 700MB Xvidů je nepoužitelné (přes wifi i z karty) a na lepší/větší formáty může člověk rovnou zapomenout.
Přitom například staré Looxy to zvládaly bez problémů - a taky všechno počítaly procesorem, bez akcelerace.

Filmy upravené na rozlišení displeje snad přehraje každý přístroj. Ale to je přece strašně nepraktické.
Z PDA jsem zvyklý si před odjezdem nasypat na kartu pár filmů z filmotéky, případně si je pouštět rovnou ze serveru přes wifi. Než abych každý film nebo epizodu před použitím konvertoval, na to se můžu vykašlat... to si radši vezmu knížku :-)

Fakt vyzera pekne. Chcel som sa o nom daco viac dozvediet, zamieril som priamo na stranku vyrobcu: x1 a nasiel som tam velke ho*no. Zo dvanast obrazkov + marketingove video. Nedozvedel som sa tam ani len to, ci sa s tym da telefonovat, alebo je to blikajuce tazitko. To si ludia kupuju telefon na zaklade reklamnych videi? :-?

Mna by zaujimala priblizna cena a co dostanem za to, vie o tom niekto nieco?

23 tisic, to su nekrestanske peniaze za telefon. Aj keby som mal tolko prachov, rozhodne by som si rozmyslel, ci vyuzijem jeho funkcie, alebo ho budem pouzivat len na frajeriny. :-/

Napisete, kto ho bude na co vsetko pouzivat, nech sa inspirujem? Alebo aj svoje sucasne komunikatory. Co dokazu, co obycajny telefon nie... Vdaka. :))

Xperia (mimochodem taky ji pro SE dělá HTC) je samozřejmě nadějná, ale bude dost pozdě - kdo ví, jestli vůbec ještě letos.. a do té doby už dost možná budou na obzoru ještě lákavější kousky. Takhle by člověk mohl čekat pořád na něco. Po víc než ročním čekání na Ultimate 9502 (můj současný komunikátor), který byl celou dobu "na spadnutí" a pak ho vždycky zase o pár měsíců odložili, jsem si zakázal čekat na podobně vzdálené věci.
Ale kdyby byla Xperia za měsíc, taky neváhám.

Vypada dobre, ale ta cena.. to uz si priplat a mas ASUS Lamborghini ZX1:-D. Nekde pisou, ze ten HTC ma FM radio, tak ma nebo ne? Ta podpora karet je i pro 8 GB ?! Nekde kdesi psali, ze ma dve jadra, ale blbost pac jedno by melo byt slabe na akceleraci GPS, hovoru atd.... vsude neco jinyho3-[

Teď nevim, na který HTC se ptáš. Kaiser/Cruise mají chipset MSM7200, který skutečně obsahuje dva procesory - podrobnosti najdeš tady.
HTC Raphael/Diamond obsahují novější a rychlejší verzi chipsetu MSM7201A. A doufejme, že tentokrát i driver pro akceleraci videa.
Mimochodem, před pár minutami mi napsali z Clove.co.uk, že první várka Diamondů jim od HTC přijde 16.6.

Ultimate 9502 je dobrej; myslím, že momentálně nic lepšího není.
Ale na tvym místě - jestli netrváš na klávesnici - koupím teď toho Diamonda. Do patnácti tisíc se vejdeš a Diamond bude lepší než Ultimate.
A kromě toho:
- Diamond můžeš koupit u nás, takže odpadnou trable s případnými reklamacemi
- Ultimate má přecejen pár much, které sice slibují rychle opravit, ale nová ROM na stránkách ještě pořád není
- jeden z docela zásadních "bugů" současné ROM je absence SDHC driveru, takže zatím jsou karty omezeny na 2GB

Za normálních okolností, pokud zařízení podporuje SDHC karty, 8GB karty v něm musí fungovat. V Kaiserovi jsem 8GB kartu provozoval.
Diamond ovšem SDHC slot vůbec nemá, místo toho má 4GB flashku přímo v sobě.
Kolik se platí za data u Vodafone, to nevím (používám O2, protože mají HSDPA).
Na RSS v komunikátoru není špatný třeba SPB Insight: http://www.spbsoftwarehouse.com/products/insight/?c z

Ne, ne. Mne sa vlastne paci aj koncept vysuvacej "plnohodnotnej" klavesnice. Predoslu skusenost nemam, bude to moj prvy "sikula" telefon, ak si nan nasetrim. Som vsak student, 20k si nemozem dovolit dat za nejaku farebnu vysielacku. :-p Co by ste do 15k odporucil, co nemam prehliadnut?

edit // fiha, no tak ta i780-ka vyzera fakt fajn, az na tu udajnu (ne)citatelnost na slnku.

Jak už jsem psal nahoře, teď bych doporučil Diamond. Je za cca 13k Kč. Sám jsem si ho už taky objednal :-)
Důvody už jsem v tomhle threadu sepsal; možná jsem zapomněl na jednu docela důležitou výhodu - budoucí podporu na xda-developers (je to HTC).
Co se týče té vysouvací QWERTY klávesnice, já jí klidně oželím. Nevím, jestli je to tím, že jsem z PDAček zvyklej obejít se bez hw klávesnice, nebo těmi iphonovskými trendy předělávat všechny aplikace pro snadné ovládání prsty, ale hardwarová klávesnice mi nějak nepřipadá důležitá, zvlášť když není okamžitě po ruce a musí se vysouvat. Za nejdůležitější považuju rozlišení displeje a rychlost. Pak samozřejmě naprostou spolehlivost... a aby baterka vydržela aspoň do večera :-)

Nejlepší je asi vzít nějaký tarif, kde zaplatíš pevnou částku a můžeš datovat kolik chceš, bez omezení.
Kdo platí za přenesená data, pro toho je výhodné používat na browsování Operu Mini - ta přenáší mnohonásobně míň dat než jiné browsery, takže se ušetří. Na pomalé GPRS je Opera Mini vhodná i kvůli rychlosti (díky tomu, že se přenáší míň dat, stáhnou se stránky rychleji).
Jestli jsi v místě s pokrytím 3G/HSDPA, vezmi data od O2. S HSDPA získáš stabilní připojení 1Mbps, což je docela v pohodě; časem ho mají ještě zrychlit.

No, nejsem sice zrovna fanoušek O2, ale data mají nejlepší.

*.co.uk je Anglie, poštovný je 28 liber (tj. necelejch 900,-Kč), clo se neplatí, čeština tam nebude, reklamovat zřejmě jen v Anglii(?).
Věci od HTC se budou určitě prodávat i tady, takže je lepší koupit je u nás. Na Clove jsem odkazoval kvůli tomu, že tam už znají termíny a ceny - u nás budou zřejmě podobné. Jinak tam občas kupuju věci, které se u nás neprodávají (třeba ten Ultimate).