Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem antivir Amiti

Ahojda,jde nějak nastavit aby windows rozpoznal Amiti antivirus jako antivir?

Antivir je údajně neznámý a tudíž ho windows nerozpozná.

Dočetl jsem se že je prej nutno někde v centru zabezpečení odfajfkovat Amiti jako vlastní program.

Nebo pokud mi doporučíte jiný antivir........ (kromě Avast,AVG a integrovaného Defenderu)

Defender obsahuje antivirusove jadro prebrate od MSE (od Windows 8 a novšie). Ak máte teda Windows 8, 8.1 alebo 10. Tak defender ochrani proti virusom... ostatne virusy su len minimum skodnej.

Na adware, spyware a jiny malware je tu pak MBAM a ADWCleaner. (Nainštalovaný po boku Defenderu)

Samozřejmě. A na rozdíl od ostatních antivirů rozpozná i neběžnější spywre/adware, na který ostatní antiviry většinou kašlou.
Klasické viry dnes tvoří jen malou část hrozeb, odhadem do 15 - 20 %; většina breberek je právě typu spyware/adware, které ovšem - na rozdíl od virů - se nešíří samy, ale vyžadují aktivní účast uživatele (musí něco spustit). Proto je důležité při pohybu po internetu přemýšlet a neklikat zběsile na vš, co se mi nabídne.
Pro kompletní ochranu doporučuji kromě zapnutého Defenderu projet systém tak jednou za 1 - 3 měsíce programy AdwCleaner a MBAM. Ty stačí spustit jednorázově, nemusejí běžet na pozadí.

Slouží vůbec Defender jako antivir?

mrchosoft tu věc stavěl na obranu proti nejčastěji rozšířeným nákazám různého druhu, ne proti všem virům, říkal tomu kdysi antimalware.
od win8 to už rozšířil o detekci rootkitů a virů při bootu pc, už to jde nazvat antivir.
možná to nepozná 150.000 nákaz jako ostatní av, ale pokud se zaměřují na aktuální hrozby, je to vyhovující.
nevím jestli to má aktualizaci 1x za měsíc nebo každý týden, toto je podstatné spíš pro warezáky.

teprve až je taky napadne se rýpat do síťových přenosů a http(s) obsahu, bude to stejný kandidát na odstřel, jako jiné víc škodlivé než užitečné antiviry.

blokuje hrozby,nachází viry a chrání PC?

"blokování hrozeb" se týká zase spíš warezu s přibaleným malwarem, nebo prohlížečů s vadně nastavenými přístupovými právy.
jestli "nachází viry" - viz výš. viry jsou už léta vzácné, drtivě převažuje adware + spyware, které antiviry dodnes neumí dobře řešit.
a "chránit PC" neznamená spolehání se na antivir, který mnohdy víc škodí než něco užitečného najde. ochrana pc začíná v nastavení windows (k tomu se většina uživatelů nikdy nedostane), v používání méně zranitelných aplikací než výchozí od m$, a v zapojení mozku (dtto).
kdysi jako ochrana fungovaly i aplikační firewally, ale u dnešních win prožraných fízlovacími / sdílecími / ověřovacími funkcemi by člověk strávil čas jen hlídáním a opravou nastavení, místo aby pc normálně používal.