Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android a služba Google Play Services - spotřeba baterie

Zdravím poradňáky.

Aktualizoval jsem mého dědečka Galaxy S5 mini na Android 6.0, zvaný „Marshmallow“.
Vše funguje ok, až na jednu drobnost.
Služby Google Play Services vycucnou baterii za den a půl.

O této potíži se píše více na webech, ale žádné konkrétní řešení. Např, ZDE.

Nepřišel někdo na fintu, jak tuto spotřebu baterie omezit?
Wi-Fi i GPS mám vypnuté.

Tahle sluzba casto zdima baterku a bohuzel je to z vsemoznych pricin. Kazdopadne den a pul je dost, vetsinou to cuca baterku doslova pred ocima (vydrz v radu hodin i pri vypnutem dispeji). Kdyz jsem to resil naposledy, tak jsem se dopatral ze se updatu systemu zapnuly samy data ikdyz byli na simce zakazany a porad se to snazilo spojit na net a behem par minut byl z telefonu maly radiator).
Casto mi pomuze problem blize identifikovat GSam battery monitor.
Delal jsi po updatu systemu factory reset (casto pomuze pri updatu na vyssi verzi)?

Teď jsem našel ještě další navázané služby v Služby Google play a Google play services for inst..

Co šlo, je nyní odinstalované a navíc jsem tomu zakázal přistupy úplně všude, co šlo jen zakázat.

Tak uvidím časem, co to udělá. Budu informovat.

Jinak pěkný článek o tom, co tady už padlo je TADY.

Tak kdybych to měl rootlé, tak zakážu spouštění té služby úplně a je to.:-)

Je to už třetí verze Androidu, kterou na tom mám a u předchozích dvou mi to vydrželo cca 2.5 dnů.
Teď s androidem 6 mi to vydrží kvůli těm službám google jen den a půl.
To není normální. Proto to řeším. Chci se vyhnout factory reset nebo návratu na nižší verzi androidu.