Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno set top box, televize

Zdravím, sice tu je poradna hlavně skrz počítače, ale mám takový problém s televizí na chatě.
Je starší se set top boxem přes scart kabel. Normálně fungovala, tv jsem vypnul, za dvě hoďky zapnul a nejde televize ani zapnout. Set top box svítí zeleně, jako že jede. No, vzal jsem ještě starší televizi :-) a zkusil ten set top box na ní, televize sice jede, zapnu set top box (loading...), naskočí program, třeba čt, jede a najednou černá zrnivá obrazovka.
Tak jsem si pro změnu půjčil jiný set top box od kamaráda, ta první televize opět uplně mrtvá, ale ta druhá normálně jede. Šlo klasicky vyhledat kanály a dívat se. Abych mu ho vrátil, zajel jsem dnes koupit novej do elektry a nastal ten samej problém jako u prvního set top boxu. Šlo najet normálně do menu, vyhledat kanály, uložit kanály, popřepínal jsem po pěti kanálech (cca 2 minuty) a šlus, černá obrazovka, zrnění.... Vypnul jsem a zapnul znova a tentokrát zase se to jen spustí, pár sekund běží obraz a zase konec šlus černá obrazovka a šumění.
Zkoušel jsem i vyměnit scart kabel, dát tv i set top box do jiný zásuvky a pořád stejnej problém. Anténa by na to snad neměla mít vliv, protože se nedostanu ani do menu settop boxu a to dřív v pohodě šlo i bez antény.
Neměl někdo podobný problém?
Předem díky za rady!

Pokud vidíš na obrazovce zrnění, tak to znamená, že TV není přepnutá na vnější zdroj video signálu. Přepínání se děje buďto automaticky přes SCART (přivedením přepínacího napětí ze set top boxu na pin 8), nebo ručně pomocí dálkového ovládání. Dokud vidíte na obrazovce zrnění, je zbytečné cokoli dělat se set top boxem, protože TV ho prostě "nevidí".