Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze odstranit Windows 10 a přejít na W 8.1 ?

Dobrý den, nově zakoupené pc má operační systém Windows 10. Nechci ho a chci Windows 8.1. Na prodejně mi sdělili, že si to může změnit člověk sám v aktualizacích.

Na internetu jsou rady, jít Start-Nastavení-Aktualizace-Obnovení-Obnovení systému Windows 8.1. Ale domnívám se, že to je pouze pro toho, kdo měl původně 8.1 a pak přešel na W10

V mém pc, podlě mě, jsou přímo Windows 10.

V tom obnovení nemám Obnovení systému Windows 8.1, ale ,,Vrátit se k předchozí verzi Windows 10" Mohlo by to být ono? Je tam nějaký návrat k předešlému buildu, ale to nevím, co je nebo bylo? Mám to nové pc. Jestli je tím skutečně myšlena přechozí verze 8.1. nebo něco jiného?

Ale domnívám se, že to je pouze pro toho, kdo měl původně 8.1 a pak přešel na W10

V mém pc, podlě mě, jsou přímo Windows 10.

Domníváte se zcela správně.

I tak příliš nevidím důvod k přechodu na WIndows 8.1 - můžete nám prozradit, co vás k takové snaze vede?

Karel mluví o něčem jiném. Ty tam už 8.1 máš ale tazatel zaplatil W10 a bude muset,pokud chce přejít,tak zakoupit licenci na Windows 8.1. Naprosto jiná situace,ve které jsi ty. Aby jsi potvrdil své přesvědčení dej anketku že jsou 8.1 lepší. Situace v desítkách je jiná,než před rokem a půl.

V tom mas pravdu, mam traumu zo starsich win10 ale u novych uz neviem ako to je... nove verzii 10-tky som neskusal. I tak bych ostal pri win8.1 kym tam nespravia aspon urcite moznosti ktore som si nejak osvojil. "Fullscreen start, charms bary, Administratorske tool menu "pod startom", a/alebo aj tasklist pri pravym kliknuti na start, kde mam rychli pristup k cmd a par dalsim veciam.

Lze odstranit Windows 10 a přejít na W 8.1 ?

Ano, lze.

Je tam nějaký návrat k předešlému buildu, ale to nevím, co je nebo bylo?

Je to návrat k předchozí verzi windows 10. Uvedená rada je platná pouze pro případ, kdy byl na PC původně windows 8.1 a Windows 10 byl nainstalován formou aktualizace => to není tvůj případ.

Řešením je opatřit (koupit) si licenční klíč a ISO windows 8.1 a provést čistou instalaci.

Dobře, děkuji za info. A předpokládám, že to lze někde na nějakých oficiálních stránkách Microsoftu, které jsou i v češtině? Nebo to lze koupit i přes nějakou prodejnu typu Elektroworld, Planeo elektro případně specializovaná prodejna počítačů apod.?

Myslím, že na oficiálních stránkách MS to koupit už nepůjde. A kdyby nějakým zázrakem ano, tak to bude zbytečně předražené. V nějaké jiné prodejně by snad ještě OEM licence skladem mít mohli. Google mi našel např. toto (ten shop ale neznám).

Spíš bych doporučil koupit nějakou druhotnou licenci viz třeba zde (opět neznám, našel jsem na google)

Já osobně jsem nedávno kupoval několik licencí W7 a W8.1 tady. Stránky ale nejsou v českém jazyce. Funguje to tak, že prostě koupíš jen sériové číslo a Windows pak stáhneš z oficiálních stránek MS

Prvně si zjisti na stránkách výrobce PC (resp komponent, jde-li o skládačku), jestli k tomu HW existují ovladače pro Win 8.1. Pokud ano, můžeš na ně přejít. Pokud ovladače neexistují, budeš se muset spokojit s Win10.