Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se sám restartuje

Dobrý den, mám problém s pc, sám z ničeho nic se zrestartuje po nějakém čase, když zapnu hru, nebo nějaký náročnější program tak se restartuje hned. Ve správci jsem našel toto: něco kernel power - kritická chyba, odkaz na screen: https://imgur.com/xrYrpKf sestavu mám úplně novou, Procesor: AMD A8-7650k black 3,3GHz, Ram 4GB kingston ddr3 1600mhzcl10, deska: MSI A68HM-E33 V2, OS windows 7 home premium. Předem děkuji za odpověď.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

pochopitelně mám v plánu koupit nový zdroj, myslíš, že ten zdroj vážně tohle dělá? Já jsem tam měl grafiku (dříve) AMD Sapphire HD6850 1GB (a u té byl doporučený zdroj 500w a běžela úplně v pohodě) Jaký zdroj mám tedy koupit?

Nemusí to být nutně pouze zdrojem. Kamarádovi se nedávno stávalo něco podobného, ovšem problém byl nečekaně ve špatně fungující ramce.

Nebo zase mně se stalo, že se extrémně přehříval cpu a jakmile teplota přesáhla 90°C, tak windows kvůli bezpečnosti pc automaticky vypnul.

Ovšem problém byl naprosto banální. Nadměrné množství prachu, které bránilo větráku cpu dostatečně chladit.

Stačilo pouze pc rozdělat a prach vysát.

Jasně jsem napsal z 80%. Platí, že když má někdo problém s PC a vůbec nezmíní zdroj, tak tam má šlupku pyrotechnickou, něco jako ten ErrorCase. :-) A taky platí, že zdroj je klíčová komponenta počítače, který má vliv na stabilitu a spolehlivost. Samozřejmě že problém může být taky v chlazení nebo pamětech, ale nikdy nemáš jistotu, že třeba chyby v RAM nejsou způsobeny kolísáním napájení. Proto se každé kvalitně sestavené PC skládá od zdroje.

P.S.: požadavky grafik počítají se zdroji, na které číňan nalepil nálepku "500W," přičemž reálně dokáží dodat jen 250W.

Chyba Kernel Power naskočí až při zapnutí a je to jen hláška o tom, že PC byl neočekávaně vypnut. To, že se při restartu (resp. těsně před ním), nevytvoří žádné hlášení dokazuje, že jde o HW problém.
Opravdu bych nejprve zkusil vyměnit zdroj. Pokud to nezabere, podívej se na základní desku, jestli tam někde nejsou vypouklé kondenzátory a ještě otestuj RAMky (MemTest86+: stáhnout ISO -> vypálit na CD/nahrát na flash -> nebootovat -> nechat testovat několik průchodů, nesmí se objevit ani jedna chyba).