Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s DISKem

Dobrý den,

mám problém s notebookem (Lenovo U300s ideapad) Je to starší šrot.
Celý háček spočívá v tom, že mi nejde nainstalovat žádný OS

7. Neukáže se okno instalace
8 a 8.1 sekne se vždy na 0% připravování souborů instalace
10 sekne se vždy na 0% připravování souborů instalace

Ubuntu by možná šli, ale bohužel pro ně nemám místo na disku. Šlo by ovšem disk formátovat, ale teď se dostáváme k jádru problému. Na disku mám videa z dovolené a rád bych je zachoval. Popravdě mi nejde ani tak o PC, jako o ty videa.
Stáhl jsem tedy program na správu disku co jde číst z Bootu a tam jsem disk otevřel a viděl jsem že ty data tam zachovány jsou. Takže teď už mě jen zajímá jak je dostat ven. Nejlépe na externí disk. Ptám se tedy jestli existuje nějaký program co jde spustit přes boot flashdisk a uměl by mi zkopírovat data z harddisku na extarní disk?
Druhá možnost co mě napadá, že by ty instalace různých OS možná šli pokud bych aktualizoval BIOS (dostal bych se lépe do nastavení, protože v aktuální verzi je konfigurace nulová a data si pak vytáhl z windows.old)
Bohužel nevím jak to udělat, stáhl jsem novější verzi BIOSu dal jí na flashdisk, naBootoval, ale tím končím. Dokázal by někdo tedy poradit i s aktualizací BIOSu bez OS?

Děkuji za přečtení,
Phil

Dobrý den,

vím, že když nainstaluji nově OS bez formátu disku, zabalí mi všechny data do složky windows.old, kterou pak najdu na Céčku. Tam bych si potřebná data už vykopíroval a schoval notebook do skříně.
Rád bych disk vyndal jako u desktopu, nebo normálního notebooku, bohužel tohle je nějaký napresovaný minibook a do demontáže se raději nechci pouštět.

Jiné rady?
Děkuji

Ked tie subory tam uz su pomazane tak podobne jak ubuntu existuju nejake distribucie/bootovatelne CD s programom testdisk apod. Pozri si na hirens ze co na nom je, z hlavy teraz neviem kde je testdisk. Na UBCD bol tusim.
Alebo pripojit HDD k inemu funkcnemu PC a tam potom programy ako Recuva alebo GetDataBack apod.

Vyřešeno,
nakonec by nejspíš stačilo klidně spustit tedy přes boot UBUNTU a přes ten si otevřít program Disky. Následně si nakliknout požadovaný svazek, dále dát "edit mount options" a za parametry "nosuid,nodev,nofail,x-gvfs-show" připsat ještě ",ro"
Poté už disk otevřít šel.
Díky všem