Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s HDD

Potřeboval bych poradit s instalací hdd, mám jeden starý pc, je to pentium 3 s win 98, chtěl jsem u něj zvětšil hdd, aby si do něj mohl ukládat fotky z fotaku, tak jsem si koupil hdd Western Digital 20GB. Připojil jsem ho, myslím, že snad i správně, ten s win mám jako master a ten nový slave, v biosu mi normálně najede, ale ve windowsu už ho nenajdu. Netuší někdo, co s tím?

novy a 20GB ::)

Jinak musis vytvorit partition a tu naformatovat. K vytvoreni slouzi FDisk (napr. z bootovaci diskety). Pred tim laborovanim si ale pro jistotu odpoj puvodni disk a nabootuj ze zachrane diskety, aby jsi pripadne neposkodil data na nem...

Formatovani zase program Format.

Už jsem došel k tomu, že alespon už je vidět ve win, i když se tváří, jako by tam nebyl, nejde na něj ani kliknout. Mohl by mi dát někdo přesnej návod, jak ho naformátovat, možná někde dělám chybu. Vyjmu tedy ten původní hdd a vložím tam ten "novej", zapnu, vložím spouštěcí disketu a jak dál.....? Díky za rady, piště to prosím pro blbce.

BTW na okraj: zničehonic mi studený HDD s W2000 nechce nabootovat, asi půl roku,
vždy se objeví po 2/3 bootování BS - Inacessible Boot Device, dělá si kozy.
Musím ho nechat cca 5 minut "rozehřát", pak najede OK. Samozřejmě jsem udělal
všechny možné testy od WD, Scandisk, Defrag atd. Prostě pokud je studený,
tak nenajede, hovado jedno. Na nic se neptám, jen oznamuji. Stačí na 5 minut
zmáčknout DEL při bootu nebo něco udělat na WinME, pak sviští OK.
Oba present HDD v PC mám WD 80GB ATA 7200rpm, řešil jsem to všelijak a nevyřešil.
Podivuji se jen nad tím, že zahřátý jede a studený dělá krky, toť vše.