Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno neznámý účet

Dobrý den,
dnes po zapnutí ntb se mi na ploše objevila neznámá ikona s účtem s názvem cyjpvmirofuy.
Účet jsem odstranila (byl veden jako uživatelský účet, také bylo vidět, že má omezený přístup), ale spíše mě zajímá, co mohlo způsobit, že se vyskytl.
V ntb mám pouze jeden administrátorský účet.
Mám w7pro, žádné antiviry
děkuji

Sice víš, co vytvoříš, ale nevíš, co vytvoří viry, které jsou spuštěné automaticky se stejnými - tj. administrátorskými - právy.
Viry, spuštěné na účtu s omezeným oprávněním mají taky omezené oprávnění (tedy pokud nevyužijí nějaké nezplátované zranitelnosti, které jim umožní práva si povýšit).

Mrtvat pitvoli (pardon, nedalo mi), tak pitvat mrtvoli tiez neni ziadna zabava.
Deje sa to preto, aby sa zistila pricina umrtia a aby sa identifikoval povodca a mohlo sa proti tomu branit.
Da sa jednoducho konstatovat, ze dany clovek umrel, ale potom nemame ziadne znalosti, ako tomu predchadzat.

Nie nadarmo zdiela pocitacova terminológia nazov "virus".

Ked nezistis povodcu, tak jeho odstranenim si nezaistis, aby sa to znova neopakovalo.

Mám ještě jeden technický dotaz.
Protože nepoužívám žádné antiviry (osobně si myslím, že jsou k ničemu), tak někdy provedu kontrolu mbam a adwcleanerem. Nyní jsem však byla poučena, že právě adwcleaner je jen takové placebo nic neřešící a že je lepší se naučit zacházet s ccleanerem. A teď tedy nevím, nestojí všechny ty cleanery také za nic?

Ccleaner ani v popise na svojej stranke nema ambicie sa radit medzi Antiviraky, alebo Adware (ci akekolvek x ware).

V podstate Ccleaner je len graficka nadstavba, ktora vyuziva funkcie Windows + pridane velmi haklive funkcie (nevhodne pre neskuseneho uzivatela).

Celkove hodnotenie Ccleaneru je jednoduche: znaly uzivatel ho nepotrebuje, pretoze vsetky jeho funkcie vie pouzivat aj bez tohoto programu,
neznaly uzivatel by ho nemal pouzivat bez dokladne precitaneho manualu.

Po nastudovani su dve moznosti:
1. uzivatel pochopi, ze je to znacne riziko a odistaluje to.
2. uzivatel je znaly a pochopi, ze nic take nepotrebuje

Ccleaner uz roky radi doporucuji na seznamu. Cas od casu vydavaji clanek o "zrychleni PC zdarma".
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/testy/353422-jak-zrychlit-pocitac-zadarmo.html
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/testy/381638-jak-zrychlit-pocitac-zadarmo.html
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/testy/438460-zrychlit-pc-a-notebook-jde-i-zadarmo.html

Poradit si program dokáže také s registrem, konkrétně s nepoužívanými položkami, které v něm zanechávají některé programy. Vyčištění registrů může také výrazně zrychlit chod Windows

:-D