Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem framerate videosouboru přes HDMI.

Zajímala by mě jedna věc, když připojím GoPro k televizi přes HDMI (v režimu Média, tedy přehrávání uložených videí), ukazuje se v informacích 1920x1080x60p jakožto parametry HDMI vstupu, jak se řeší framerate videí? Protože videa mohou být nahrána v FPS od 24,25,30,48,50,60,80,90,120,240. Při přehrávání vždy TV ukazuje původní hodnotu 60p. Zajímají mě věci (vztažené na gopro konkrétně):
-jak se řeší downrating (převod z vyšších 240-80fps)
-jak se řeší uprating (z nižších fps 24-50)
-je technicky možné, aby video zdroj (´v tomto případě) odesílal fps dle svého výběru (dle videa, např 25) a TV by provedla převod? Proč se stále ukazuje 60? Něco jako variable FPS přes HDMI?

Ked ti TV ukazuje 60Hz tak tam to zariadenie pusta 60Hz. Lebo to tak je v tom OS naprogramovane a nikto to nezmenil na nic ine. Samo sa to menit nebude.
Ked mas video 30Hz tak to zariadenie proste kazdy snimok posle 2x (t.j. vzdy 2x po sebe stejny snimok) apod. Ked mas video 120Hz tak posle len kazdy druhy snimok apod. Tak by to robil obyc prehravac v nejakom PC/zariadeni.
V TV upsamplibng procesory preratavaju medzisnimky, ale je lepsie to mat vypnute.