Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připojení k internetu

Mám připojení OPtimal Aktiv VDSL od O2 na 50Mb/s. Měření přes Speedtest.net se drží okolo 10Mb/s. Operátoři od O2 mi doporučili výměnu modemu s tím ,že je celá telefonní linka v pořádku a běží na 55Mb/s. Výměnu modemu jsem provedla, ale rychlost se nezměnila. Může být chyba v počítači??? Je asi 8 let starý s XP. Prosím, máte s tím někdo zkušenost a jak to prověřím.

Používám antivir PANDA. Měření provádím střídavě v SEZNAMU, MOZILE a OPEŘE -výsledky stejné. Počítač je připojený k routru kabelem, pokud připojím přes WIFI ještě tablet ,měřená rychlost na počítači se zmenší.
Do léta jsem měla připojení ADSL OPTIMAL do 20Mb/s a běželo to kolem 5Mb/s , na O2 to odůvodnili, že jsem daleko od ústředny. V létě jsem byla od O2 přesvědčena, že VDSL poběží k tomu 50 Mb/s. Zakoupila jsem VDSL modem a od té doby jsem 1krát naměřila hodnotu 16,05Mb/s, odezva je kolem 2Mb/s.
Seženu si ještě někde NOTEBOOK (podle rady dole) a změřím na něm.

ten antivir má několik edic. přesnou verzi pořád nevíme, ale free cloudovou verzi při nefunkční síti nemá smysl používat - takže odinstalovat.
k tomu otázka: už ten antivir něco našel? obvykle nikdy nic, takže je zbytečný. když jo, tak se začít chovat na netu normálně - a av je zas zbytečný.

zkusit jiný síťový kabel do routeru.

jak čtu, pc odspywarován nebyl:
- proti adware a spyware používám adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

systém s ovladači byl ještě nainstalován od výrobce, nebo je to vlastní domácí tvorba?

A to meris kde, rychlost NE-koresponduje v ruteru nebo na PC ? Jestli na PC, muze jit o nejakou spatne nastavenou nebo nevykonou sitovou kartu, Wifu, Firewall, Antivirus ..
PS : Ono kdyz na to prijde, tech 50 tam nemusis realne vubec mit, jen reklamni tahadlo na lidi., ale netvrdim ze tomu tak musi byt v tvém pripade, mimo MB/s 'frekvenci|dBm' (FEC) mas jakou ? Mas VDSL1 nebo VDSL2 (G.993.2)?
* Abys mela nebo abys byla blyzko plného vykonu si (jen) myslim, bys musela byt hodne blyzko od DSLAMu, kde pro 50 Mbit/s bys musela byt pod 1000 metru (1Km) nad uz budes vydeleno dvema okolo 25 Mbit/s ze vzadelonosti +- 1500 metru.

že vzdálenost měla vliv na ADSL, ale ne na VDSL.

- Tak te balamuti :-)
- S tvoji vzdalenosti bych vic jak 15 necekal, ale jak chces, muzes doneknecna hledat spyware, udatovat a nastavovat ovladace, podle mne ti o moc nepomuze.
* Ilustracni obrazek : https://pc.poradna.net/files/79720-vdsl-nra-png
PS: Jak rychle stahujes ? Tech 3/5 MB/s (MegaBytu za jednu sekundu) bys vytahnout ale mela, malo to neni.

- Nevim jak v Cr, ale tady je to to samé, 'Velké cisla" ale "Malé vysledky" a jeste mensi spokojenost na uhnilych ADSL likach..
* Tomu se nevyhnes, podle dnesni konkurence to snad ani jinak nejde "100Mb" napsano velkym "maximalni teoreticka rychlost" hodne, hodne malym, hodne hodne dole :-) .

Jak zjistím informace o síťové kartě ?
Jednou se mi povedlo naměřit 16,05 Mb/s a odezva 2,63 Mb/s.
Já si myslím, že mi O2 mylně tvrdí, že VDSL nezávisí na vzdálenosti od ústředny jako ADSL a že až k modému naměří rychlost 55Mb/s. Dá se to vůbec změřit? Modémem to není , ten jsem znovu vyměnila.