Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připojení k internetu

Mám připojení OPtimal Aktiv VDSL od O2 na 50Mb/s. Měření přes Speedtest.net se drží okolo 10Mb/s. Operátoři od O2 mi doporučili výměnu modemu s tím ,že je celá telefonní linka v pořádku a běží na 55Mb/s. Výměnu modemu jsem provedla, ale rychlost se nezměnila. Může být chyba v počítači??? Je asi 8 let starý s XP. Prosím, máte s tím někdo zkušenost a jak to prověřím.

Jak zjistím informace o síťové kartě ?
Jednou se mi povedlo naměřit 16,05 Mb/s a odezva 2,63 Mb/s.
Já si myslím, že mi O2 mylně tvrdí, že VDSL nezávisí na vzdálenosti od ústředny jako ADSL a že až k modému naměří rychlost 55Mb/s. Dá se to vůbec změřit? Modémem to není , ten jsem znovu vyměnila.