Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladič CPU

Zdravím, změnil sem v PC procesor a od té doby mi začal příliš foukat větrák, ale bohužel nepoznám jestli je to větrak od procesoru či hlavni větrak od zdroje. Mám koupit nový silnější větrák na procesor a podle čeho vybírat podle jakých parametrů.

Navážu volně na Karla - rozepiš se, jaký jsi měl procesor, a jaký jsi tam dal teď, zkus se podívat (pomocí nějakého toho měřicího prográmku - je jich na webu spousta - se podívej na teploty procesoru, a zkus třeba vyfotit ten chladič, který tam máš teď). Mohlo se stát, že jsi ten chladič jen špatně usadil, dal tam moc, nebo málo, teplovodivé pasty, a procesor se proto přehřívá, takže automatická regulace honí ten větřák naplno. Jak vidíš, těch "dodatečných" informací je docela dost, aby se dalo rozumně poradit ;-).

Zkusil jsem speedfan ale asi mám základní desku kterou ten program nepodporuje, nebo nevím. Předtím jsem měl jednojádro, teď mám dvoujádro, podle mě je to opravdu slabý chladič, u jednojádra tolik nehučel. Usazeno správně, pasta také v pořádku. Je možnost teda jak zjistit podle čeho koupim silnější větráček na procesor.

Bez zatíženi 49-50C. U speedfanu to píše temp1 50C, Temp2 0C, Temp3 36C, Temp 4 0C
Předtím tam bylo jedno jádro a moc to nefučelo
intel pentium D 3,2ghz označení CPU nevím už
ted je tam dvou jádro
DualCore Intel Pentium D, 3400 MHz označení PCU Presler
chcete i zk. desku nebo ještě něco doplnit ?
u tempcore programu mi to ukazuje jen procentuální vytíženi procesoru, jinak teplotní hodnoty neukazuje je to na nule

A to vytazenie CPU vo Windows je trvalo na 0%?
V ovl.panely-energia mas nastavene Vyvazeny profil?
V biose si bol a skusil si load defaults a save&exit aby sa vylucili nejake pretakty? inac skus si v CPU-Z alebo v BIOSe v Hardware Monitoring skontrolovat napatie CPU (Vcore apod) ze ci tam necpe doska moc vysoke. A v CPU-Z si skontroluj ze bez zataze ide frekvencia CPU na minimalnu (nejakych 1000MHz apod). Ak nejde tak mas v BIOSe zakazane EIST, alebo nejak posahane Windows (energ.profil blbo alebo nejaky divny driver CPU)

MM
trvalo ne, kdyz nepracuje je 0, kdyz pracuje tak jak kdy
v ovl panelach sem mel nastavený profil na vykon, dal sem na usporny rezim a porad to samé
v biosu sem byl dal sem default porad to samé
pretaktování sem na pc nedelal není
jinak v biosu sem byl a nejaky eist sem nenašel nevím co to je

Profil nastav VYVAZENY.
Spust CPU-Z, a sleduj frekvenciu, hned v tom prvom okne dole. Ked je CPU v klude ma tam byt len 800MHz apod. Ked CPu zatazis (spustis nejaky program) ma sa zvysit na nominalnu hodnotu toho CPU (2900MHz apod).

Funguje to tak, alebo jak?
(a ked uz budes mat pustene to CPU-Z tak tam je aj VID, alebo v BIOSe je Vcore)

cpu z nainstalovany hned ta prvni karta nahore CPU , restartoval sem pc a uplne na zacatku program zapnu a ukazuje to core speed 2392.14 Mhz, prohlizec od netu nic nemam spusteny je to hned po restartu
vetrak ani nefouká poradne je to v klidu zadny hluk
ale hned jak zapnu prohlizec a zacnu neco delat hodi to core cpees 3388 MHz, výš to nejde, vetrak fouká nepravidelne a hodnoty kolisaji bud 2392.14 pak zase 3388 MHz.

a to VID tam je Core VID 1.212 V