Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výber monitora ASUS vs BENQ

zdravím, už dva dni si hladám ktorý monitor kupim k novej PC zostave no neviem sa rozhodnuť. Našiel som tieto:
https://www.alza.sk/24-asus-vg248qe-d390105.htm#popis
https://www.alza.sk/24-zowie-by-benq-xl2411-d4395691.htm

Zistil som že su to takmer rovnaké monitory no predsa len som našiel rozdiely. ASUS ma vraj lepší obraz, má displayport a BENQ ho nemá no je to až taký problém? taktiež som našiel nejaké info že ASUS dosiahne maximalne 120hz a musím uznať že trocha bolo vidieť na videách že monitor na ASUSe sa trocha viac rozmazaval ako na BENQ. Ktoré parametre su vlastne realne tie najdoležitejšie? viem že napríklad pri TV maju niektoré 200hz(uvedené v parametroch) a v skutočnosti ma panel iba 60hz, jak to je pri týchto monitoroch ?

monitor chcem využívať hlavne na gaming

nj, to som si tiež všimol že vtomto je lepší. Celosvetovo je vraj ASUSnajpredavanejší herný monitor no zase ten BENQ používaju profi csgo hrači čo asi nebude náhoda

Mna by hlavne zaujimalo ako to je stým Displayportom, podla toho čo som našiel je DP modernejší sposob prenosu a je lepší. Ak by nemal asus DP tak rovno berem ten BENQ

áno ASUS ho má a ja som napísal že ak by ho nemal tak by som nad asusom nerozmýšlal a vzal BENQ

podla toho čo som si našiel na všelijakých anglických forach je DP proste lepší ako HDMI a DVI preto rozmýšlam že či predsa len nebude lepšie zobrať ASUS

Chcem herný monitor a viem že maju TN panely ktoré su natom horšie čo sa kvality obrazu týka ale zase tie IPS maju horšiu odozvu práve preto potrebujem TN s 1ms :)

aktualne už nehravam CSko no čo som hraval tak si pametam že tie milisekundy su strašne doležité, monitor,myš,internet to všetko musí mať čo najlepšiu odozvu

HDMI: Audio and video signal, best for TV to PC connections.
DVI: Video only, perfect for older systems or for 144Hz at 1080p.
DisplayPort (DP): The best connector for an audio and video signal, and can transmit 144Hz up to 4K.

no podla tohto popisu je DP jednoznačne TOP.

BENQ ma navyše ešte toto Flicker-free, Low Blue Light - čo som našiel tak tiež je to dosť podstatná vyhoda ale či to prevyšuje vyhodu toho DP ?

A ako je to s 60hz/120hz/144hz...? vraj je ten rozdiel poznať, ja som mal vždy len 60hz takže neviem porovnať. Ak nieje potrebné mať nizku odozvu a viac ako 60hz tak potom načo kupovať monitor s TN. Tak ako si písal IPS je lepší panel a ak naozaj nemusim riešiť odozvu a hz tak potom idem kupiť niečo s IPS

sambilionk dik za tip, dosť ma ale odradilo to čo som sa dozvedel, planoval kupiť PC s vykonom dostatočným na hranie CSGO na ultra nastaveniach full hd rozišení s 144hz monitrom a zistujem že pod 1000€ nakoniec nedostanem ak rátam komplet zostavu. ked som začal uvažovať nad kupou PC uvažoval som o sume 500-600€. Možno by sa to dalo ešte nejako predýchať ale ked pride na rozne zavadzanie a klamstvá v popisoch a parametroch jednotlivých komponentov čiže je možné že kupim niečo čo nebude stáť za tu cenu.

tak ako napísal karel:

Někde jsem četl, že nejobtížnější je pro tyhle hovadiny vymyslet libozvučně znějící názvy.

kadejaké funkcie,doplnky, napríklad u toho monitora a nakoniec kludne aj monitor za 100€ lacnejší može mať lepší obraz