Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výber monitora ASUS vs BENQ

zdravím, už dva dni si hladám ktorý monitor kupim k novej PC zostave no neviem sa rozhodnuť. Našiel som tieto:
https://www.alza.sk/24-asus-vg248qe-d390105.htm#popis
https://www.alza.sk/24-zowie-by-benq-xl2411-d4395691.htm

Zistil som že su to takmer rovnaké monitory no predsa len som našiel rozdiely. ASUS ma vraj lepší obraz, má displayport a BENQ ho nemá no je to až taký problém? taktiež som našiel nejaké info že ASUS dosiahne maximalne 120hz a musím uznať že trocha bolo vidieť na videách že monitor na ASUSe sa trocha viac rozmazaval ako na BENQ. Ktoré parametre su vlastne realne tie najdoležitejšie? viem že napríklad pri TV maju niektoré 200hz(uvedené v parametroch) a v skutočnosti ma panel iba 60hz, jak to je pri týchto monitoroch ?

monitor chcem využívať hlavne na gaming

HDMI: Audio and video signal, best for TV to PC connections.
DVI: Video only, perfect for older systems or for 144Hz at 1080p.
DisplayPort (DP): The best connector for an audio and video signal, and can transmit 144Hz up to 4K.

no podla tohto popisu je DP jednoznačne TOP.

BENQ ma navyše ešte toto Flicker-free, Low Blue Light - čo som našiel tak tiež je to dosť podstatná vyhoda ale či to prevyšuje vyhodu toho DP ?