Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé spúšťanie pc Windows 10

Pekný deň prajem . keď zapnem pc tak sa mi dlhšie spúšťa cca asi tak 5-6 min kým už ide normálne ... rozmýšľal som vymeniť aj zdroj za silnejší ale nepomohlo ... HDD mám wd-blue-10ezex-1tb-hdd-sata600-7200rpm-64mb-cache grafická karta nvidia gtx 1060 , procesor Amd Fx 8350 základná doska Amd ga 970a : ) ... hry mi pc spustí bez problémov všetko ide len to spúšťanie je take pomalé ... viete mi poradiť ako problém vyriešiť ďakujem

Tu môže zohrať rolu tisíce skrytých problémov, HW, aj SW, aj, aj, až po zarovnanie (align partition) logických oddielov na pevnom disku.

Sprav si bitovú zálohu systémového oddielu a z ISO W10 vykonaj čistú inštaláciu.

Len nemeň z nezasahuj do oddielov na pevnom disku, lebo zálohu môžeš zahodiť aj ak bola spravené a uložená v 100% stave.

Ako prve prescanuj HDD na vadne sektory napr. v HD Tune sekcia error scan, odskrtnut quick.
Ked nie su vadne sektory, tak to brzdi nejaka sluzba co sa spusta pri starte, odinstaluj vsetky antiviry, tunice, a pdoobne blbosti, alebo nanovo Win.
6minut je vela aj na HDD, normalne sa Win startuju z HDD nejakych 40s a z SSD tak 20-30s, pisem o normalnom boote a ne sleep ojebe.
Chod do ovl.panely-energia a v sekcii o tlacikach DEaktivuj "rychle spusteni", potom to staruje normalne rychlo? Ak ano mas nejaky problem v hiberfil subore na disku, alebo ovladacoch a microsoft sleep ojeb blbne.

To je ten windows co nabootuje za 4s a potom sa sam znici jak ten kufrik od jamesa bonda? :) Fajny.
Neviem od ktoreho momentu to merate, ale ano moze to byt aj okolo 10s aj menej, ale silne to zavisi aj od dalsieho HW. A W10 ked zobrazi plochu tak sa s tym este neda robit si myslim, to je mozno tiez odrb od MS, ale neriesim teraz nejake 3sekundy to mi je fuk.

sa mi dlhšie spúšťa cca asi tak 5-6 min

totálně rozjebaný systém. jeho naklonováním na ssd si moc nepomůžeš, bude to pořád pomalejší než normální uživatelé s běžným diskem.

prohlížeč událostí -> protokoly windows -> systém.
je to setříděné podle času, restart začíná událostí "eventlog".