Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nepovedená aktualizace Windows 7

Zdravím. Mám problém s aktualizací Windows 7 (home edition). Včera jsem spustil Windows update a dal instalovat nabídnuté aktualizace. Ty se stáhly, nainstalovaly a byl požadován restart. Dal jsem ho tedy restartovat, před vypnutím proběhla konfigurace (nebo instalace, nevím přesně), počítač vypnul a začal znovu startovat. Bohužel ale "zamrzl" na modré obrazovce s hlášením: "příprava na konfiguraci systému Windows. Nevypínejte počítač." Nechal jsem ho přes noc ale ráno to bylo pořád stejné.

Poradíte někdo co teď? Vypnout?

Vypnout na tvrdo (někteří prominou), potom zkusit pustit ,ale nabootovat z instalačního média a zkusit bod obnovení. Nepůjde-li to,je nabouraný systém a asi než nekonečné laborování,tak přeinstalovat. Ani mne nenapadne se ptát na legálnost.

tazateli snad pomůže bod obnovení, je i ve startovní nabídce (f8).

počítač po aktualizacích musí normálně fungovat.

pronašečům podobných mouder bych radil, aby si někdy vytřídili vydané aktualizace k některému os: nejméně 30% aktualizací jsou opravy předchozích chybných aktualizací.
u produktu msie je to ještě katastrofálnější, tam není problém dohledat podvacáté opravovanou aktualizaci.

při tomto neumětelství není vyloučené, že dojde ke zbytečnému konfliktu, který popisuje tazatel.

jak píšu: problém je naprosto zbytečný. kde potřebuju aktualizace, používám rollupdate 2 + měsíční security aktualizace, zatím ve všech případech bez problému.

Děkuji všem diskutujícím za rady.

Počítač jsem tedy natvrdo vypnul a po zapnutí se objevila modrá obrazovka s hláškou: "Konfigurace aktualizací Windows se nezdařila. Vracení změn. Nevypínejte počítač". A čekal jsem... Po dvou hodinách mě to přestalo bavit, tak jsem ho zase natvrdo vypnul. Při dalším startu se objevila stejná obrazovka ale cca po 5-ti minutách systém začal normálně nabíhat. Jenže počítač nabíhá cca hodinu - vizuálně to vypadá, že je naběhnutý ale pořád "chroustá" a nejde nic spustit. Údajně takhle nabíhal před tím než jsem se do něj "pustil". Takže jsem na začátku :-D

Zkusím ho tedy projet doporučovanými programy (MBAM, ...) a uvidím co dál. Vím, že nejčistší řešení je přeinstalovat systém ale ačkoliv je systém legální, známý nemá instalační CD a ani si nepamatuje, že by nějaké dostal. Kupoval počítač v obchodě jako repasovaný. Fakturu má, CD ne :-(

Dnes večer budu zase pokračovat. Máte někdo ještě nějaké rady, čím takhle zasekaný počítač "vyčistit"?

Na disku nie je ešte OEM-ka s pôvodným Recovery oddielom W7? Chyba.

V tom prípade jedine forenzná kontrola na škodnú, ale aj na rootkity, zavádzač a archívy:

Eset SysRescue - ISO

Dr.Web Live cd/usb - ISO

Multi-Boot sprav z oboch AV na jednom USB zn.: Yumi až si stiahneš obe ISO-á (isoá, isíčka, medze sa na sleng nekladú)
https://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

existuje jedna nedokumentovaná finta, tzv. prešrotovanie OS W7 so zachovaním nastavení a SW. Robí sa priamo z ISO W7 (Setup.exe) ak sa dostaneš na plochu v gr.prostredí Windows, len neradím, je to nekonečná onánia aj pri rýchlom HW.

Tu je W10 geniálna v prípade "prešrotovania" sprzneného OS, robota tak cca na 30 minút s troma reštartmi z ISO (Setup.exe) a je systém napravený, ako raketa, ako víno, opravené Registre, zbavený balastu, malicious, opravený kernel, systémové knihovne, exe-čka apod.

Prejdi na W10 Inováciou, ako ŤZP invalid, slepý, hluchý, na vozíčku to máš z Redmondu úplne zadarmo.

je poškozený systém + domíchané knihovny jak se co povedlo nainstalovat / odinstalovat / obnovit.
to na 95% nesouvisí s viry a je zbytečné do toho plést neschopný antivir.

1) potřebuješ nejlépe nouzový režim
2) po téch násilných vypnutích bych dal nejdřív kontrolu disku
3) pak v příkazovém řádku (cmd.exe jako správce) spustit:

sfc /scannow

- - - -
jedna technická: dívám se, že jako obvykle se tu roztlachal zdejší žvanil:

Není den,aby jsi nezavalil nějakou hloupost. Pokud si nerozumíš ty s počítačem,tak druhým dej pokoj.

posuď sám, k čemu je ti informace od takového senila.