Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proxy v IE 11 pro všechny uživatele

Dobrý den,
už několik dní se marně snažím přijít na způsob, jak na jednom počítači (WIN 10) nastavit proxy server a výjimky v IE 11 pro všechny uživatele (i nové), kteří se na počítač přihlásí.
Zkoušel jsem hledat v editoru místních zásad, našel jsem možnost jak toto nastavení uzamknout, ale samozřejmě prázdné.
Také jsem našel způsob jak proxy včetně výjimek nastavit pro Media Player i Defender, ale pro IE nemůžu toto nastavení nikde najít.
Zkoušel jsem také prohledat registry, ale ani zde jsem nenašel možnost, která by proxy nastavila pro všechny uživatele.
Je to vůbec proveditelné, případně jak?

Musel bys to zapsat do vsech uzivatelských profilů v registru. Musíš pamatovat na to, že tam budeš mít pouze profil aktuálního uživatele, ostatní musíš ručně načíst.
Musel bys to zapsat i do profilu defaultuser, aby se to projevilo u nových uživatelů.

Tohle se standardně řeší pomocí politik. Takže použij preferences v gpedit.msc, tím si zajistíš změny u všech i u budoucích.

Další možnost je přes přímý zápis do registru v LogOn skriptu.

Přes gpedit.msc jsem to zkoušel. Ale... teď je mi jasné, že ze sebe udělám naprostého anti talenta, ale jak použiji preferences?
Když spustím gpedit.msc, tak tam mám Konfigurace počítače a Konf. uživatele. Pod oběma mám pak Nastavení softwaru, Nastavení systému Windows a Šablony pro správu.
Co jsem si pročítal různé návody, obvykle toto nastavení bývá pod Preferences - Windows setting - Internet Setting.
Ale já mám pod Nastavením systému Windows pouze Základy předkladu IP, Skripty, Instalované tiskárny, Nastavení zabezpečení (pod tím jediným je toho více, ale nic co bych potřeboval) a Technoligie QoS.

Omlouvám se, je mi jasné, že na to mám asi naprosto špatný pohled a dělám něco špatně už od úplného začátku. Nikdy jsem se této problematice nevěnoval, takže mi zřejmě unikají základní věci.

Ano, přes GPO.
Přesně /User Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Internet Explorer jsem zkoušel, prolezl jsem jednu po druhé každou možnost, ale nikde jsem tam nenalezl nastavení pro proxy.
Našel jsem tam možnosti, jak konfigurovat většinu věcí v IE, ale okno Připojení ani možnost samotné proxy, jsem tam nenašel.

Za odkaz děkuji, zkusím pročíst. I když mám za to, že už jsem na to někde narazil.

nejjednodušší cesta vede přes WPAD soubor, který počítači podstrčíš přes DHCP server. Potřebuješ k tomu jen lokální www server (ze kterého budeš dodávat ten wpad), dosažitelný i bez proxy.

Pozor ovšem na bezpečnostní dopady, je vhodné např. na switchi vyblokovat všechny porty pro použití s DHCP serverem, vyjma portu kde DHCP server běží.

jakým způsobem se uživatelé připojují (jakým připojením)? Nestačí pouze nastavit přístupový bod, aby pro dané počítače/propojky/porty(fyzické , ne TCP)/ MAC prostě použil proxy? Bohužel to neřeší tu vyjímku, ale nevím, k čemu tam má být?