Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přehřívání Ryzen 5 1600x

Dobrý den,
měl bych dotaz, jestli by k procesoru Ryzen 5 1600X měl stačit chladič Arctic Cooling Freezer Xtreme (rev. 2). Jde o to, že počítač dosahuje extrémně vysokých teplot, i v klidovém stavu (jen při spuštění Windows okolo 75°C), teploty jsem sledoval v programu MSI command center a následně i AMD Ryzen Master, oba programy se teplotami shodují. Jen by mě zajímalo, jestli je chyba na straně špatného zavedení chladiče, či podobných věcí, nebo je takový chladič nedostatečný. Počítač mi byl složený v CZC, a bojím se do něj jakkoli lézt, abych náhodou něco nepodrbal sám a tím přišel o záruku, tudíž bych raději prvně vyloučil nedostatečný větrák. Za jakoukoli radu budu velice rád.

P.S. Teploty se takto drží od koupě PC (cca týden), ale k dnešnímu dni se dokonce začal při náročnějších úkonech (hraní her např.) sám vypínat.

Tak jsem se nějak pokusil tam chladič připevnit, nyní při spouštění před naběhnutím možnosti jít do BIOSu vyskočí "CPU fan error. Please check." Počítač však v pořádku naběhne a nyní jsou v klidu hodnoty 30-40°. Tak nevím, jestli to brát, že je to dobře, nebo špatně.

Koukl jsem se do BIOSu a spíš byl problém v tom, že bylo nastavené, aby ventilátor do 40° stupňů fungoval na 0%, tudíž to při startování asi bralo, že tam žádný ventilátor není. V BIOSu jsem to normálně změnil a už to tam žádný error nehází. Jinak teploty nyní při normálním brouzdání po netu a podobně 30°-40° a při hraní náročnějších her okolo 60, občas to vyskočí na 70. Děkuji všem za rady, myslím, že už to funguje jak má. :-)