Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Můžu si uchovávat IP v databázi?

Ahoj, můžu si do databáze (konkrétně hlasování bez cookies) ukládat IP uživatelů, kteří již hlasovali? Pak by tam byl skript, který by porovnával IP zapsané do databáze a jestli by byl výsledek 0, uložilo by to, jestli 1 nebo více(!, to už by nešlo, jinak bych mu dal ban na fóře :-P), dal bych tam odkaz s GET (třeba blabla.php?bylohlasovani=1) a vyhodilo by to třeba javascript alert. Je to vůbec legální nebo ne? Takto nakládat s IP. Samozřejmě nikomu nebudu nic dávat atd, ani se nebudu koukat, ale na to mi fízlové budou kašlat až rozkopnou dveře :-)
A jak je to na poradně dělané, že se poslední trojčíslí vymaže a nahradí třeba hvězdičkami nebo tečkami? Celkem by se to hodilo pro mojí bastlířsko-počítačové fórum-poradnu. Díky za odpovědi.

Nás je za jednou IP přes 2000 domácností. To když od nás zahlasije jeden, tak ostatní mají smůlu?
Udělej tam snímání otisků prstů přes monitor. Kdo zahlasuje, přiloží palec k monitoru na "dactyloarea", tvůj script si načte otisk do databáze... A když to bude anonymní - otisky bez konkrétních jmen, není to shromažďování osobních údajů.

IP si uchovávať môžeš.

Hlasovanie je u nás spravené tak, že neregistrovaný používateľ môže hlasovať iba raz z jednej nezabanovanej IP. Registrovaný používateľ môže hlasovať tiež len raz, ale v jeho prípade sa IP nekontroluje.

Tak ja neviem potom na co si sa pytal, sak to su zakladne veci ako nieco vypisat/nevypisat. Napr. ze ako namiesto "Hello World" vypisat len "Hello" ;-) Napr. ak mas IP adresu ulozenu ako byty (jedno cislo jeden byte) tak to mozes konvertovat na string po jednotlivych bytoch a spajat do retazca a namiesto posledneho cisla tam pripojis "xxx".

já už se na to ****

<?php
include "db.php";
$stars = "SELECT avg(rating) FROM `ratings` WHERE idclanku = 15";
$result = mysql_query($stars);

      while($row = mysql_fetch_array($result))
      {
      echo $row['AVG(rating)'];
      }
?>

Proč ta sviňa nejde, vždyť je to skoro opsaný z jinýho webu.

Přitom to v phpmyadmin ten příkaz funguje

Já jsem začal s pomocí táty v 5 letech na PASCAL. Poté jsem v 7 letech začal FoxPro a nevím proč, ale sklouznul jsem ke VB(asi pomrveně jednoduchý syntax), před pů rokem jsem s ním definitivně skončil, teď dělám hlavně databáze a PHP a kdo ví, zda za rok nebo dva nastartuju éru C a C++... Toť celá má programovací historie

V pěti letech jsem měl jako hlavní zálibu dětské kolo a do dvanácti jsem si myslel že počítač je nějaká blikající rekvizita v západních filmech. Následně jsem považoval za vrchol znalostí příkaz CD a za zbytečné jsem považoval pouštět si cokoliv jiného než Wolfenstein. Jsa z chudé rodiny, na počítač jsem si musel vydělat, což se stalo někdy v osmnácti letech, kdy jsem sobě zakoupil 486SX. :)

Ja som zacinal na dacom podobnom...Ten "PC" bol v podomacky vyrobenej drevenej doske...trcali z neho vnutornosti a pod. Po "vylepseni" niekolkych hier (Prehistoric a este daco ine, nejaka zavodna hra) zeditovanim a mazanim v exe suboroch tej hry som PC a internet dalsich 5-7 rokov nevidel. :-D Brat sa asi nahneval. Asi ]:)

Zaadnej lolec! Proste som vymazal nezmyselne znaky a nechal tam len tie, ktore sa vzdialene podobali ludskej reci. Okrem "Prehistoric" a niekolkych cisiel na konci tam toho vela nezostalo.

Poloprazdny pohar (brat): Hra nesla spustit.

Dopoly plny pohar (ja a moj komplic): "Hra" zaberala na HDD ovela menej miesta.

Tak som sa stal optimistom bez PC. :-D

Nastav si zobrazovanie chýb - z toho potom hneď uvidíš, aký tam máš problém. Alebo si len vypíš napr. cez var_dump obsah toho poľa $row. Potom uvidíš, ako sa môžeš dostať k tomu, čo ti vrátil ten príkaz.

Ináč názov stĺpca, ktorý vráti výberový príkaz v SQL, môžeš určiť priamo v príkaze, napr. SELECT AVG(rating) avg_rating FROM...

Na takýto jednoduchý výber ti stačí zavolať mysql_result, potom na názve stĺpca nebude záležať vôbec.

ako namiesto "Hello World" vypisat len "Hello"

To je lehké. To se někde dole vypíše normálně celé, potom se to na pozadí uloží do PDF. Z toho PDF se udělá obrázek (samozřejmě také na pozadí) a ten obrázek se potom ořízne (overflow: hidden), aby zbylo jen to "Ahoj". :-)

Děláš to moc jednoduše. To já bych spusil ten program, udělal screen celé obrazovky, ten nápis oříznul v malování, uložil jako bmp, spustil bych třeba xnview, dal F11, přiložil monitor na kopírku, vytisknul kopii, ustřihl world, vytáhl scanner, oskenoval do BMP, následně zmenšil a uložil do jpg. Toť vše...

Jenže to bys všechno dělal růčo a nedělaly by ti to scripty na pozadí. A kdybys měl na webu v jednu chvíli třeba 3 lidi, tak by ses z tiho picnul. Kdepak. Není nad to, odvést pořádně programátorskou stránku a nedělat jakési polotovary.

P. S. A představ si, že jeden z těch tří by byl zlomyslný a schválně by mačkal Ctrl+F5 a ty bys to dělal znovu a znovu...