Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Můžu si uchovávat IP v databázi?

Ahoj, můžu si do databáze (konkrétně hlasování bez cookies) ukládat IP uživatelů, kteří již hlasovali? Pak by tam byl skript, který by porovnával IP zapsané do databáze a jestli by byl výsledek 0, uložilo by to, jestli 1 nebo více(!, to už by nešlo, jinak bych mu dal ban na fóře :-P), dal bych tam odkaz s GET (třeba blabla.php?bylohlasovani=1) a vyhodilo by to třeba javascript alert. Je to vůbec legální nebo ne? Takto nakládat s IP. Samozřejmě nikomu nebudu nic dávat atd, ani se nebudu koukat, ale na to mi fízlové budou kašlat až rozkopnou dveře :-)
A jak je to na poradně dělané, že se poslední trojčíslí vymaže a nahradí třeba hvězdičkami nebo tečkami? Celkem by se to hodilo pro mojí bastlířsko-počítačové fórum-poradnu. Díky za odpovědi.

IP si uchovávať môžeš.

Hlasovanie je u nás spravené tak, že neregistrovaný používateľ môže hlasovať iba raz z jednej nezabanovanej IP. Registrovaný používateľ môže hlasovať tiež len raz, ale v jeho prípade sa IP nekontroluje.

Tak ja neviem potom na co si sa pytal, sak to su zakladne veci ako nieco vypisat/nevypisat. Napr. ze ako namiesto "Hello World" vypisat len "Hello" ;-) Napr. ak mas IP adresu ulozenu ako byty (jedno cislo jeden byte) tak to mozes konvertovat na string po jednotlivych bytoch a spajat do retazca a namiesto posledneho cisla tam pripojis "xxx".

já už se na to ****

<?php
include "db.php";
$stars = "SELECT avg(rating) FROM `ratings` WHERE idclanku = 15";
$result = mysql_query($stars);

      while($row = mysql_fetch_array($result))
      {
      echo $row['AVG(rating)'];
      }
?>

Proč ta sviňa nejde, vždyť je to skoro opsaný z jinýho webu.

Přitom to v phpmyadmin ten příkaz funguje

Já jsem začal s pomocí táty v 5 letech na PASCAL. Poté jsem v 7 letech začal FoxPro a nevím proč, ale sklouznul jsem ke VB(asi pomrveně jednoduchý syntax), před pů rokem jsem s ním definitivně skončil, teď dělám hlavně databáze a PHP a kdo ví, zda za rok nebo dva nastartuju éru C a C++... Toť celá má programovací historie

V pěti letech jsem měl jako hlavní zálibu dětské kolo a do dvanácti jsem si myslel že počítač je nějaká blikající rekvizita v západních filmech. Následně jsem považoval za vrchol znalostí příkaz CD a za zbytečné jsem považoval pouštět si cokoliv jiného než Wolfenstein. Jsa z chudé rodiny, na počítač jsem si musel vydělat, což se stalo někdy v osmnácti letech, kdy jsem sobě zakoupil 486SX. :)

Ja som zacinal na dacom podobnom...Ten "PC" bol v podomacky vyrobenej drevenej doske...trcali z neho vnutornosti a pod. Po "vylepseni" niekolkych hier (Prehistoric a este daco ine, nejaka zavodna hra) zeditovanim a mazanim v exe suboroch tej hry som PC a internet dalsich 5-7 rokov nevidel. :-D Brat sa asi nahneval. Asi ]:)

Zaadnej lolec! Proste som vymazal nezmyselne znaky a nechal tam len tie, ktore sa vzdialene podobali ludskej reci. Okrem "Prehistoric" a niekolkych cisiel na konci tam toho vela nezostalo.

Poloprazdny pohar (brat): Hra nesla spustit.

Dopoly plny pohar (ja a moj komplic): "Hra" zaberala na HDD ovela menej miesta.

Tak som sa stal optimistom bez PC. :-D