Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poradit v excelu

Prosím Vás, může někdo poradit : součet použitých či vyplněných buněk v řádku? Nějak mi to nejde ale vím že to umí. Prooosím.

Normálna funkcia súčtu SUMA

Napr.:

- pre súvislú oblasť riadka od A1 po E1: "=SUMA(A1:E1)"
- pre súčet určitých buniek v nesúvislej oblasti riadka, napr. súčet buniek A1, C1, E1: "=SUMA(A1;C1;E1)" alebo úplne jednoducho "=A1+C1+E1"

Pre všetky uvedené príklady platí, že pokiaľ niektorá bunka nie je vyplnená, jednoducho sa nezapočíta, Excel ich považuje za nulu.

(pre anglickú verziu má česká funkia "SUMA" tvar "SUM")