Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemoznost pripojenia na wifi G ak je povolene na routri g/n

Ak nastavim na rotri (mikrotik) wifi G, vsetko ok, prenos tak 20 Mbps. Ak nastavim G/N, prenos tak okolo 55 Mbps. Ale problem je ten, ze potrebujem mat obcas pripojeny dell D620, wifi intel pro/wireless 3945 bgn (winXP) kde ked je povolene na routri g/n tak mi hlasi Unable to connect. Akonahle necham len G, vsetko OK, az na tu rychlost. Ovladac posledny aktualizovany. Je to problem XP, ovladaca, mikrotika, alebo nieco tajomne neznameho . . . .

Vyskusaj vypnut sifrovanie aby si zistil ci sa to pripoji v Nku. N-ko vyzaduje mat nastavene sifrovanie na routri aj v ovladaci WPA2/AES a ziadne ine (napriklad obidve naraz WPA+WAP2). Niektore ovladace pre WinXP neovladali este WPA2 aj ked v systeme bola volba pre WPA2. To bola ale len volba zadania. Chybala rutina pre WPA2 v ovladaci, inak povedane chybala podpora WPA2 v ovladaci.

Ak nemas BIOS, ktory ma blokaciu len na urcite karty, tak by to bolo asi najlepsie. Len musis kupit jednoantenovu 11n kartu, alebo dufat, ze ovladac bude tak dobre napisany, ze na dvoj antenovej vypne nepouzivany antenovy vstup. Bez vypnutia vstupu a bez pripojenej druhej anteny sa dvojantenova karta sprava dost divne. Tipujem, ze v pocitaci mas jednu antenu. Velka vacsina B/G kariet je totiz jednoantenova. Takze aj tu mozes narazit na problem.

Takze vymenil som kartu Za 4965AGN. Problem vyrieseny, ntb sa prihlasi do wifi aj ked zapnem na routri N. Ale vyvstal iny problem. Ked na thinkpade mam prenos cca 75Mb, na tom dell sa dostanem tak max na 25. Je tam Win 7. Zda sa mi ze to bezi na G, aj ked mam pripojene vsetky 3 anteny. Vo vlastnostiach karty je info, ze bezi na 130. Ovladac posledny Intel. Zeby to bolo starou chipovou sadou v Delli ?

Linkova rychlost 130 znamena, ze si pripojeny v norme 802.11n. Pokial mas nastavenych 20MHz sirku kanalu, tak to pouziva 2 anteny (2 streamy). To, ze to data prenasa rychlostou 25 je dosledok slabeho, pripadne lepsie povedane malo kvalitneho signalu plneho chyb v prenose dat.
Potrebujes zlepsit kvalitu signalu. Vadia prekazky, odrazy signalu od stien, dokonca pohyb ludi v priestore a to hlavne vtedy, ak je signal slaby. Zlepsit sa to moze aj lepsie napisanym ovladacom.

Obidva ntb asi 3 m od routru v jednej miestnosti, je ppravda ze druhy ma inu wifi kartu. Na dell zapojene 3 anteny resp teda vsetky 3 "droty", vo vlastnostiach je sirka kanaulu 20Mhz alebo Auto, je na auto. Ovladac kvoli tomu prepisoivat nebudem, som rad aj za takyto vysledok, ze mozem povolit N. Len ma to tak zaujimalo, je to privelky rozdiel, 25 vs 75

Vyskusaj iny kanal. Ak to nepomoze existuje este moznost pohrat sa s prehadzovanim anten.
Ak tam mas 3, tak jedna z nich sluzi len pre diverzitny prijem signalu a je orientovana inak. Pre N-ko a viac streamovy prijem je dolezite mat rovnaky signal na antenach. Bohuzial to sa nedozvies a takmer vzdy tam nejaky rozdiel je a moze byt aj viac ako 10dB. Je potrebne sa zamysliet nad tym, co vlastne ukazuje nejaky merac signalu ked mame prijimac s dvoma, troma, alebo viacerymi antenami. Hladat lepsi ovladac, alebo si ho opravit sa oplati. Ja som tak urobil a wifi frci rychlostou 90 Mbps cez tri steny na vzdialenost 20m s najvacsimi sunkami na trhu. Router TPlink741 a nejaku USB wifi bazmek Tenda.