Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Po zapojení 8GB RAM - BSOD

Zdravím, mám nový celkem zásadní problém. Mám v počítači tyto RAMky http://bit.ly/2jQ0wUx a po asi roce jsem se rozhodl úplně stejné dokoupit. Po jejich zapojení ale počítač random hází BSOD a navíc pokaždé s různou chybou (Critical process died, pfn_list_corrupt, notl less or equal,...). Navíc občas padají některé programy. Zvláštní je, že před asi 2 měsíci jsem si tyto RAMky koupil také a docházelo také k BSOD, tak se RAMky reklamoval a došli mi teprve teď nové. Mohlo by to být ovladači, ale mám strach, že při instalaci nových počítač zase spadne. Děkuji předem za odpovědi.

Moje sestava: http://bit.ly/2fGSmJo

Edit: přikládám výpis z dumpu

DUMP_CLASS: 1

DUMP_QUALIFIER: 401

BUILD_VERSION_STRING: 15063.0.amd64fre.rs2_release.170317-1834

DUMP_TYPE: 1

BUGCHECK_P1: ffffd48aaf6d57c0

BUGCHECK_P2: 0

BUGCHECK_P3: 0

BUGCHECK_P4: 0

PROCESS_NAME: svchost.exe

CRITICAL_PROCESS: svchost.exe

EXCEPTION_RECORD: 00000000c0000016 -- (.exr 0xc0000016)
Cannot read Exception record @ ffffffffc0000016

EXCEPTION_CODE: (HRESULT) 0xafcaf040 (2949312576) - <Unable to get error code text>

ERROR_CODE: (NTSTATUS) 0xafcaf040 - <Unable to get error code text>

CPU_COUNT: 4

CPU_MHZ: cf0

CPU_VENDOR: GenuineIntel

CPU_FAMILY: 6

CPU_MODEL: 5e

CPU_STEPPING: 3

CPU_MICROCODE: 6,5e,3,0 (F,M,S,R) SIG: 24'00000000 (cache) 24'00000000 (init)

DEFAULT_BUCKET_ID: WIN8_DRIVER_FAULT

BUGCHECK_STR: 0xEF

CURRENT_IRQL: 0

ANALYSIS_SESSION_HOST: DESKTOP-H4OFIFB

ANALYSIS_SESSION_TIME: 09-23-2017 10:09:45.0190

ANALYSIS_VERSION: 10.0.15063.468 amd64fre

LAST_CONTROL_TRANSFER: from fffff802ae4ff151 to fffff802adf8b580

STACK_COMMAND: kb

THREAD_SHA1_HASH_MOD_FUNC: 00c0258022142a340a53877823fa00a5a110f89e

THREAD_SHA1_HASH_MOD_FUNC_OFFSET: bd7f74f815d3c30d06fd34d7e14e410b64621152

THREAD_SHA1_HASH_MOD: 81be71f6a131cce2db986a9205c5e6ba806d79b5

FOLLOWUP_IP:
nt!PspCatchCriticalBreak+c9
fffff802`ae4ff151 cc int 3

FAULT_INSTR_CODE: ff8440cc

SYMBOL_STACK_INDEX: 1

SYMBOL_NAME: nt!PspCatchCriticalBreak+c9

FOLLOWUP_NAME: MachineOwner

MODULE_NAME: nt

IMAGE_NAME: ntkrnlmp.exe

DEBUG_FLR_IMAGE_TIMESTAMP: 59ae237e

BUCKET_ID_FUNC_OFFSET: c9

FAILURE_BUCKET_ID: 0xEF_svchost.exe_BUGCHECK_CRITICAL_PROCESS_afcaf040_nt!PspCatchCriticalBreak

BUCKET_ID: 0xEF_svchost.exe_BUGCHECK_CRITICAL_PROCESS_afcaf040_nt!PspCatchCriticalBreak

PRIMARY_PROBLEM_CLASS: 0xEF_svchost.exe_BUGCHECK_CRITICAL_PROCESS_afcaf040_nt!PspCatchCriticalBreak

TARGET_TIME: 2017-09-23T06:44:27.000Z

OSBUILD: 15063

OSSERVICEPACK: 0

SERVICEPACK_NUMBER: 0

OS_REVISION: 0

SUITE_MASK: 272

PRODUCT_TYPE: 1

OSPLATFORM_TYPE: x64

OSNAME: Windows 10

OSEDITION: Windows 10 WinNt TerminalServer SingleUserTS

OS_LOCALE:

USER_LCID: 0

OSBUILD_TIMESTAMP: 2017-09-05 06:09:34

BUILDDATESTAMP_STR: 170317-1834

BUILDLAB_STR: rs2_release

BUILDOSVER_STR: 10.0.15063.0.amd64fre.rs2_release.170317-1834

ANALYSIS_SESSION_ELAPSED_TIME: 704

ANALYSIS_SOURCE: KM

FAILURE_ID_HASH_STRING: km:0xef_svchost.exe_bugcheck_critical_process_afcaf040_nt!pspcatchcriticalbreak

FAILURE_ID_HASH: {90b996ff-cf17-583b-4d52-a52e9947289f}

Followup: MachineOwner

- Kdyz jsi tam ty RAM vlozil poprvé, zadal jsi Reset-Default v BIOSu ?
- V jakych DIMM kanalech a v jakém poradi je mas osazené ?
TiP ~ ResetDefault : V BIOS stiskni 'F6 + Enter/potvrdit', 'F10 /Ulozit'.

stránkovací soubor = swap = virtuální paměť:
pravým myšem na tentopočítač - upřesnit - výkon - upřesnit - virtuální paměť: zakázat

hibernace přes příkazový řádek:

powercfg /h off

kdyby c:\hiberfile.sys nezmizel (je skrytý pro ty, co použítají průzkumník), vlézt do řízení spotřeby, zvolit schéma (nejspíš je vyvážené), v upřesnit: zakázat uspávat pc.

po restartu, až se bude vracet nastavení, u swapu jen pevné meze: dolní i horní 512mb. víc je k ničemu, pokud nemáš fotošop.

A můžeš mi říct, proč najednou děláš milion změn? Takto se chyba nehledá!

Nejprve vyřeš ten vyresetovaný bios (předpokládám, že sis nejprve zapsal všechna nastavení, a teprve pak resetoval), následně řeš časování (co dělat, to jsem ti taky jasně napsal; pokud to nefunguje, snižuj takty a latence dokud to fungovat nezačne) a teprve nakonec řeš problémy Windows - pokud tedy ještě nějaké budou (což můžou, když opakovaně startuješ do Woken s dosraně nastavenými RAMkami).

Máš pravdu, nezapsal jsem si nastavení BIOSu. Chtěl sem se na to vykašlat. Nikdy sem v BIOSu nic neměnil tak sem doufal, že po těch úpravách stačí jen reset a zapojení původních RAMek. Ano sem idiot, tak mi prosí pomožte ty winy spravit... Chci jen aby zase pc pracovalo jen se starými RAMkami.

Tvá generace je charakterizovatelná tím, že se ukvapuje, nestuduje problémy do hloubky a nemá výdrž a tah na branku. Výsledek vidíš sám - už chceš "jen" vrátit vše do původního stavu.

edit: ještě před tímto bych otestoval jen ty nové moduly (pokud jsi to už neudělal, aby nakonec nebyly vadné). Zároveň taky zkontroluj, že všechny moduly sedí, jsou řádně zacvaknuté a v soklech není bordel/prach.

0. Zapomeň na Windows. Nestartuj do nich, ber je jako by vůbec nebyly. Používej pouze Linux liveCD, Memtest86 apod. dokud neprojdeš bodem 3. (disk s OS klidně úplně vypoj)
1. Osaď všechny moduly
2. postupně snižuj časování RAM na standardní JEDEC (2400/2133/2000/1800/...) hodnoty, vypni "Auto". Pokud nevíš jak, ptej se.
3. Každý krok změn otestuj Memtestem. Jakmile se objeví chyby viz obr. níže, rovnou restartuj a vrať se do bodu 2.
4. Jakmile projdeš memtestem, můžeš nastartovat Windows. Ve Windows spust jako správce sfc /scannow a spouštěj jej stále dokolečka, dokud bude vypisovat, že něco opravil.
5. Pokud bude vše opraveno, a přesto Windows pojedou pomalu, je ještě něco špatně s nastavením BIOSu. Co, to budeš muset odhalit sám, nebo se optat toho, kdo ten PC skládal.

[memtes10.jpg]

další možná příčina: osname a osbuild ve výpisu uvádí, že jde o shitový win10.
pravděpodobně po výměnách ramek špatně zareagovalo uložené nastavení toho jejich nesmyslného "komprese paměti"
návrat ke starému buildu bez této zrůdnosti už není možný, ale můžeš zkusit bod obnovení před den s updatem ramek.

pochybuju taky, že by bylo možné tento nepovedený mrchosoftí nápad vypnout. kdyby to byla jen služba, snad by to šlo, ale nemám tu žádné svinstvo s win10 po ruce.
doporučované vypnutí superfetch obvykle nepomůže, ale zkusit to můžeš.

Takže po několika bezchybných testech RAMek jsem přeinstalovat Winy a vše nyní běží jak má. Nově koupené RAMky vrátím (14ti denní lhůta). Poučil jsem se z mnoha chyb. Tímto bych chtěl moc poděkovat všem kteří se mi snažili pomoct a moc si toho vážím. Nejlepší poradna ;)