Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dva routery

Dobrý den,
chci Vás požádat o radu. Bydlím v rodinném domě s ADSL připojením a potřebuji zajistit co největší pokrytí wifi signálem. Původně jsem měl v patře wifi router ZyXEL P-660HW-T3 v2 ke kterému jsem koupil do dalšího patra TP-LINK TD-W9980B. V každém patře mám možnost zapojení routeru. Zapojím-li jeden či druhý fungují v pořádku, ale když zapojím oba součastně v každém patře jeden, tak nevysílá ani jeden. Kde dělám chybu.

- Na to by stacil mozna irepeter|switch.
- Pujde zrejme o problém nastaveni (LAN-WAN|LAN-LAN), '1#Prvnimu' nastavte [DHCP - ON|AUTO] (aby prideloval IP adresy), '2#Druhemu' dezaktivujte [DHCP - OFF] a nastavte mu vychozi branu (Default-Getway) 'IP' adresu toho prvniho. .
* Ten druhy je zapojen jak (z té zasuvky do -> ruteru /*Pres RJ45) ? Je v portu [WAN] ?

jsou propojené lan kabelem = můžeš je nastavit jak chceš. druhý router nemá zapojený "wan" vstup, jen lan část, slouží jako ap. proto taky musí mít zakázané dhcp a celou síť řídí první router.
právě kvůli vzájemnému rušení se doporučuje odstup aspoň 5 kanálů.
jinak mají mít stejné zabezpečení a ssid.